هدر اصلی
1391/08/23 10:50:27
سرویس دیگر رسانه‌ها
سیدحسین نقوی حسینی:

تصمیم گیری در مورد ورود یا عدم‌ ورود بازرسان آژانس، حق مسلم ایران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مطابق مقررات NPT کشور پذیرنده بازرسین آژانس این حق را دارد که اعضای آژانس را مورد بررسی قرار داده و با ورود بعضی از افراد مخالفت و یا درخواست جابجایی داشته باشد.
تصمیم گیری در مورد ورود یا عدم‌ ورود بازرسان آژانس، حق مسلم ایران است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مطابق مقررات NPT کشور پذیرنده بازرسین آژانس این حق را دارد که اعضای آژانس را مورد بررسی قرار داده و با ورود بعضی از افراد مخالفت و یا درخواست جابجایی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/24581.jpg تصمیم,گیری,در,مورد,ورود,یا,عدم‌,ورود,بازرسان,آژانس،,حق,مسلم,ایران,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی نماینده‌ ورامین به باشگاه خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران برای نشان دادن حسن نیت خود و برای ثابت کردن این امر که فعالیت هسته ای ایران در مسیر صلح آمیز است،از این حق استفاده نکرده و از بازرسان و بازدیدشان از مراکز هسته‌ ای استقبال کرد اما متأسفانه با عدم برخورد صادقانه بازرسان مواجه شد.

وی تصریح کرد: در بازدیدهای قبلی بازرسان آژانس متوجه شدیم که برخی از اخبار و اطلاعات مربوط به دانشمندان هسته‌ای ما در اختیار سازمان‌های جاسوسی موساد و سیا قرار گرفته و طرح‌های توطئه و ترور علیه آن‌ها برنامه‌ریزی شد و جمعی از دانشمندان هسته‌ای را از دست دادیم.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در نشست آتی NPT و ایران که در تهران برگزار می شود قطعا جمهوری اسلامی ایران اجازه سفر بازرسانی که شائبه‌ی جاسوسی در آنها وجود دارد را نخواهد داد و دقت لازم در پذیرش بازرسان صورت خواهد گرفت./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet