عید سعید فطر
1387/09/25 11:09:00
سرویس سیاسی
آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار با هیات رییسه:

مجلس به رفع ابهامات اقتصاد دولتی بپردازد

رئیس و اعضای هیات رئیسه مجلس صبح امروز با آیت الله موسوی اردبیلی دیدار و مذاکره کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، آیت الله موسوی اردبیلی با تاکید بر جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی به بحث در مورد مسایل اقتصادی پرداخت و اظهار داشت: سیاست ما در اقتصاد مبتنی بر اقتصاد آزاد و بسته نبوده بلکه ما اقتصاد دولتی را برگزیده ایم، اما نکته ای که اهمیت دارد این است که این نوع اقتصاد هنوز شفاف و روشن نشده است.

وی از رئیس مجلس خواست تا در این دوره از مجلس به رفع ابهامات اقتصاد دولتی بپردازد و در جهت شفاف شدن این رویکرد تلاش کند.

آیت الله موسوی اردبیلی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلاتی که مردم در بعد اقتصادی با آن مواجه هستند به نظر می رسد ما هنوز گره های کوری در بحث اقتصادی داریم که برای رفع این گره ها باید تلاش کنیم.

وی با اشاره به شخصیت و نقش شهید مدرس در مجلس خطاب به رئیس و هیات رئیسه مجلس گفت: امیدوارم شما هم شبیه آیت الله مدرس و حتی بهتر از وی در مجلس باشید. شما می دانید مردم از فساد اداری ناراحت هستند و این امر نقش نظارت و انجام تحقیق و تفحص از امور مختلف کشور را ضرورت می بخشد.

آیت الله موسوی اردبیلی در ادامه با اشاره به تحولات عرصه بین المللی اظهار داشت: در حال حاضر دنیا متلاطم است و به نظر می رسد روال معینی را دنبال نمی کند، لذا ما باید آمادگی لازم برای مواجهه با تغییر و تحولات را داشته باشیم.

این مرجع تقلید در ادامه به تقدیر از اقدام مجلس در برپایی همایش 30 سال قانونگذاری پرداخت و اظهار داشت: خبر خوبی در مورد کاری که اخیرا انجام دادید شنیدم که از نمایندگان ادوار گذشته دعوت کردید تا دور هم جمع شوند و تلویزیون هم در این زمینه با شما همکاری کرد و نشان داد که به جای اینکه شما یقه همدیگر را بگیرید همدیگر را در آغوش کشیدید.

آیت الله موسوی اردبیلی در ادامه به طرح یک سوال از رئیس مجلس پرداخت و نظر وی در مورد آزادی بیان در بین نمایندگان را جویا شد که رئیس مجلس در پاسخ گفت: در این ارتباط فضای مثبت و خوبی در مجلس حکمفرما است و مجلس مشکلی از نظر بیان مطالب ندارد.

این مرجع تقلید در ادامه بر توجه مجلس به مردم و تلاش آنها برای حل مشکلات مردم تاکید کرد و افزود: مردم اگر بدانند که مجلس و دولت پیگیر مشکلات آنها هستند بیش از پیش شما و دیگر مسئولان را حمایت خواهند کرد و این رویکرد فرق می کند با آن زمانی که مردم احساس کنند که نمایندگان در فکر دیگری هستند، در آن صورت است که این حس بین مردم تقویت خواهد شد که چه تفاوتی دارد که رای بدهند یا ندهند. اگر قرار است فلان فرد به مجلس برود یا نرود همان اتفاق خواهد افتاد.

این گزارش می افزاید، رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت ها و تلاش های نمایندگان و هیات رئیسه در دوره هشتم پرداخت و اظهار داشت: مجلس هشتم با توجه ویژه به مباحث اقتصادی و ارائه راهکار برای کاهش تورم پرداخته و اولویت ها و برنامه های خاصی را در کمیسیون ها دنبال می کند.

رئیس مجلس در ادامه با تاکید بر رویکرد مجلس بر تقویت بعد نظارتی از ایجاد یک معاونت در مجلس با عنوان معاونت نظارت خبر داد که قرار است زیر نظر رئیس مجلس اداره شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet