هدر اصلی
1391/08/23 11:35:55
سرویس صحن
طباطبایی نائینی در نطق میان دستور:

رعایت اخلاق سیاسی بین کارگزاران نظام امری واجب است

عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس رعایت اخلاق سیاسی بین کارگزاران نظام را امری واجب دانست و گفت: جای بسی تعجب است که مذموم ترین صفات اخلاقی فردی که همان تهمت، دروغ و غیبت است در کارگزاران بیشتر دیده می شود.
رعایت اخلاق سیاسی بین کارگزاران نظام امری واجب است عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس رعایت اخلاق سیاسی بین کارگزاران نظام را امری واجب دانست و گفت: جای بسی تعجب است که مذموم ترین صفات اخلاقی فردی که همان تهمت، دروغ و غیبت است در کارگزاران بیشتر دیده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20413.jpg رعایت,اخلاق,سیاسی,بین,کارگزاران,نظام,امری,واجب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا طباطبایی نائینی در نشست علنی امروز (سه شنبه 23 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تأکید بر مذموم بودن غیبت، دروغ و تهمت در اخلاق سیاسی و اجتماعی گفت: چگونه است که داعیه مهرورزی داریم اما بدترین برخوردهای اخلاقی را نسبت به هم مجاز می دانیم و وزیر را در حال مأموریت خارجی یا چند روز مانده به پایان دوره کاری کابینه و استاندار را به خاطر شرکت در یک جلسه عزل می کنیم.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ذکر نکته ای دیگر افزود: رهبر عزیز، این انقلاب با پایداری فرزندان این مرز و بوم و تقدیم هزاران شهید ایثارگر به وجود آمد و به پیروزی رسید و رسالت آن بر شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی استوار است از این رو به عنوان نماینده مجلس با صدای رسا به شما که مسبب و جهت مشروعیت جمهوری اسلامی هستید عرض می نمایم ملت ایران برای رسیدن کامل و حفظ شعار استقلال و آزادی کشور تا پای جان ثابت قدم خواهم بود و بر حقانیت این نظام همین بس که مخالف اصلی آن صهیونیسم جهانی و حامیان آن می باشد.

وی خطاب به دولت گفت: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن به عنوان عصاره ملت و بالاترین مرجع مشورتی برای همه ارکان نظام هستند، چگونه است که مسئولان اجرایی را در اجرای وظایف قانونی خود از این امتیاز بزرگ محروم می کنید و حتی به صورت عملی با بخشنامه مشورت با نمایندگان را موجب عقوبت و بازخواست تلقی نموده اید.

طباطبایی نائینی افزود: در بسیاری از استان های کشور مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس با تعامل سازنده به خدمتگزاری مشغولند، این تصمیمات چه سودی برای نظام و انقلاب خواهد داشت؟

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه سخنان خود به بیکاری به عنوان دغدغه خانواده های ایرانی اشاره کرد و گفت: جوانان تحصیلکرده با صرف هزینه های کلان از سوی خانواده ها دانش آموخته اند و به انتظار کار در منزل نشسته اند اما در این سال ها علی رغم فرصت های اقتصادی مناسب و درآمد بالای کشور اقدام کافی برای ایجاد اشتغال آنها صورت نگرفته و امکانات کشور صرف طرح های تبلیغاتی شد.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم کنترل تورم و گرانی افسارگسیخته در ماه های اخیر و تشدید آن در پی تحریم های دشمنان گفت: عدم کنترل گرانی ها با کاهش قدرت خرید مردم باعث بروز نگرانی های شدید خانواده ها در آینده شده است.

وی به درآمد پایین کارکنان دولت اشاره کرد و اظهار داشت: چه در این دولت و چه دولت های سابق این واقعیت را قبول دارند که درآمد کارکنان دولت کفایت هزینه آنها را نمی دهد از این رو چگونه می توان انتظار داشت که زمینه فساد اداری وجود نداشته باشد.

طباطبایی نائینی افزود: چگونه مسئولین اقتصادی کشور به خود اجازه می دهند که با یک تصمیم نرخ ارز به یکباره افزایش یافته و 50 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد و هیچ نقدی بر عملکرد آنها نباشد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خطاب به مسئولین با بیان اینکه تصمیمات شما آثار مهمی در سرنوشت اجتماع دارد گفت: آیا  در چند ماه اخیر آمار افزایش جرایم مالی و اخلاقی را بررسی کرده اید و آیا از وضعیت زندان های کشور خبر دارید؟

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به عدم توجه کافی به حقوق قضات و کارکنان دستگاه قضا تذکر داد و گفت: آیا با درآمد پایین کارکنان قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت به دور نیست؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet