هدر اصلی
1391/08/23 15:01:04
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی:

شورای همکاری خلیج‌فارس نباید از معارضین سوری حمایت کند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم به حمایت شورای همکاری خلیج‌فارس از ائتلاف شورای ملی سوریه اشاره کرد و گفت: اتحادیه عرب و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نباید با حمایت از گروه‌های مخالف خارجی، پای مخالفان را بیش از همیشه در بحران سوری باز کنند.
شورای همکاری خلیج‌فارس نباید از معارضین سوری حمایت کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم به حمایت شورای همکاری خلیج‌فارس از ائتلاف شورای ملی سوریه اشاره کرد و گفت: اتحادیه عرب و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نباید با حمایت از گروه‌های مخالف خارجی، پای مخالفان را بیش از همیشه در بحران سوری باز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/574.jpg شورای,همکاری,خلیج‌فارس,نباید,از,معارضین,سوری,حمایت,کند Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درخصوص حمایت  شورای همکاری خلیج فارس از ائتلاف مخالفان سوریه، اظهار داشت: با وجود حمایت‌های بی‌دریغ اعراب از این ائتلاف، تروریست‌های معارض دولت اسد در سوریه نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سوریه صحنه یک نزاع بین‌المللی و آوردگاه بین دو جبهه مقاومت و سازش است، افزود: اتحادیه عرب و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نباید با حمایت از گروههای مخالف خارجی، پای مخالفان را بیش از همیشه در بحران سوری باز کنند.

وی با بیان اینکه غرب با شعله‌ور شدن بیداری اسلامی در منطقه و تمایل کشورهای حوزه خلیج‌فارس به ایران، در پی ساختن فضایی بحرانی در سوریه است، ادامه داد: تلاش غرب این است تا به ایران بقبولاند که متحد شما دچار بحران داخلی شده؛ این در حالی است که 15 میلیون نفر از اهالی سوریه برای حمایت از بشار اسد روز گذشته راهپیمایی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، تصریح کرد: پس از یمن، رژیم صهیونیستی قصد پیاده کردن طرح شورای انتقالی را در سوریه و سپس در سایر کشورهای خاورمیانه دارد.

بخشایش اردستانی، با بیان اینکه جنگ در سوریه  فرسایشی شده است، ادامه داد: طولانی  شدن بحران سوریه فقط مورد رضایت استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه بحران داخلی سوریه به حمایت این کشور از مقاومت فلسطین خدشه‌ای وارد نمی‌کند، گفت: با وجود صحنه نزاع بین‌المللی بین دو جبهه مقاومت و سازش در سوریه، این کشور در حمایت از مقاومت فلسطین دچار مشکل نخواهد شد.

این نماینده مستقل مجلس نهم، یادآور شد: سران کشورهای عربی موضع واحدی ندارند و زمانی که اتفاقی در منطقه رخ می‌دهد نمی‌توانند به صورت متحد واکنش نشان دهند؛ این در حالی است که در جنگ فرسایشی سوریه تنها مسلمانان متضرر می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پس از سوریه آتش جنگ‌افروزی دامن کشورهای عربی را خواهد گرفت، تصریح کرد: تروریست‌ها در پناه تنش رشد می‌کنند و مسلماً پس از سوریه نوبت به کشورهای حمایت کننده آنها خواهد رسید.

 شورای همکاری خلیج فارس متشکل از کشورهای کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات و عمان ، ضمن استقبال از ایجاد مجموعه جدید مخالفان حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه با عنوان ائتلاف ملی مخالفان سوریه، آن را به عنوان جایگزین دولت این کشور به رسمیت شناختند./
 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet