خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/09/25 11:33:00
سرویس اقتصادی

دلخوش: تشکیل صندوق پول آسیایی اثرات بحران مالی را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تشکیل صندوق پول آسیایی می‌تواند به رفع بحران‌های پولی و مالی کشورهای منطقه و کاهش اثرات بحران مالی در قاره و کمک کند.

"سیدکاظم دلخوش" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، درباره تشکیل صندوق پول آسیایی گفت: مسلما هر حرکت دسته جمعی در ارتباط با سیاست‌های پولی، مالی و اقتصادی که در دنیا و خصوصا در آسیا انجام شود می‌تواند به اقتصاد کشورهای منطقه کمک کند.

وی افزود: در همین راستا صندوق پول آسیایی می‌تواند کمک و گشایشی باشد برای اینکه کشورهای منطقه با یکدیگر همفکری کنند و برای رفع بحران‌های پولی و مالی تلاش کنند.

نماینده صومعه سرا همچنین در خصوص تاثیر صندوق بین المللی پول بر بحران مالی اخیر غرب نیز گفت: صندوق بین المللی پول به جهت اینکه حوزه کاری وسیعی دارد و کشورهای بسیاری را تحت پوشش دارد، وظیفه سنگینی بر عهده دارد؛ در حالی که اگر این امر به صورت منطقه‌ای صورت گیرد، کار کمتر می‌شود و با توجه به دیدگاه‌های کشورهای مسلمان، در منطقه اثرگذاری بالایی خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صندوق پول آسیایی می‌تواند به کاهش اثرات بحران مالی در قاره کمک کند افزود: همچنین در زمان جنگ، سیل و زلزله که در آسیا بوجود می آید با توجه به اینکه غالبا کشورهای آسیایی بر روی خط زلزله قرار دارند تشکیل چنین صندوقی می‌تواند در حل مشکلات اثرگذار باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet