هدر اصلی
1391/08/23 15:53:45
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی تشریح کرد:

واردات کالای لوکس با ارز آزاد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جزئیات طرح تخصیص ارز در شرایط اقتصاد مقاومتی گفت :بر اساس این طرح، ارز مرجع فقط به واردات کالاهای اساسی اختصاص می‌یابد و برای کالاهای لوکس و غیرضرور قطع می‌شود.
واردات کالای لوکس با ارز آزاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جزئیات طرح تخصیص ارز در شرایط اقتصاد مقاومتی گفت :بر اساس این طرح، ارز مرجع فقط به واردات کالاهای اساسی اختصاص می‌یابد و برای کالاهای لوکس و غیرضرور قطع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/27390.jpg واردات,کالای,لوکس,با,ارز,آزاد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عبدالکریم رجبی  با اشاره به اعلام‌ وصول طرح تخصیص ارز به اقتصاد مقاومتی ،به فارس گفت: این طرح 9 ماده‌ای در راستای حمایت از تولید ملی تدوین شده و تمرکز آن بر کنترل صادرات، واردات و نوسانات ارز است.
وی افزود: در طرح مذکور ارز مرجع به واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور و مواد اولیه واحدهای تولیدی اختصاص داده می‌شود که از جمله مواردی که ارز دولتی به آنها اختصاص پیدا می‌کند، مواد اولیه نهادهای دامی و کارخانه‌جات و قطعات مورد نیاز است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: همچنین در این طرح صادرات کالاها و محصولات داخلی و مورد نیاز مردم محدود شده است که از جمله آن می‌توان به برخی محصولات کشاورزی مانند گندم اشاره کرد.

نماینده مردم کلات و مینودشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این طرح افرادی هم که به دنبال واردات کالاهای لوکس و غیرضرور به کشور هستند باید از ارز با قیمت آزاد استفاده کنند.


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet