هدر اصلی
1391/08/23 16:09:17
سرویس دیگر رسانه‌ها
محمد دهقان:

برخورد با عاملان حوادث کهریزک می‌توانست مانع ماجرای ستار بهشتی شود

عضو هیات رئیسه مجلس گفت:قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید پاسخگوی فوت ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی باشند.
برخورد با عاملان حوادث کهریزک می‌توانست مانع ماجرای ستار بهشتی شود عضو هیات رئیسه مجلس گفت:قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید پاسخگوی فوت ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/4662.jpg برخورد,با,عاملان,حوادث,کهریزک,می‌توانست,مانع,ماجرای,ستار,بهشتی,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد دهقان،عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص مرگ ستار بهشتی، وبلاگ نویس در زندان به مهر گفت:دراین ماجرا نیروی انتظامی در مرحله اول درباره رفتارش با این زندانی توضیح دهد.
عضو کمیسیون قضائی مجلس اظهار داشت:متاسفانه نیروی انتظامی در گذشته هم رفتارهایی داشته که منجربه مخدوش شدن آبروی نظام و سوءاستفاده رسانه های بیگانه شده است.
دهقان با بیان اینکه آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران با اهدای خون صدها هزار شهید، جانبازی جانبازان، اسارت آزادگان و مقاومت مردم بدست آمده است، افزود: نیروی انتظامی حق ندارد از سرغفلت و یا سوءمدیریت این گونه آبروی نظام را مورد خدشه قرار دهد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر طبق قانون از زمانی که زندانی به حکم مرجع قضایی بازداشت می شود هر اتفاقی که برای زندانی بیفتد بازپرس مربوطه و بویژه دادستان باید پاسخگو باشند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم قوه قضائیه و هم نیروی انتظامی در این مسئله مسئولیت مشترک دارند و فارغ از اینکه اتهامات این جوان چه بوده است تا زمانیکه زندانی محکوم نشده ، متهم در دستان نیروی انتظامی و قوه قضائیه امانت است.
دهقان در ادامه افزود:اگر با برخی از قضات متخلف درمورد کهریزک و برخی دیگر ازموضوعات برخورد قضایی محکمی صورت می‌گرفت و به متهمان درهمین خصوص توسط برخی دولتمردان جایزه داده نمی شد امروز این اتفاق تلخ رخ نمی داد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشکرازرئیس قوه قضائیه که با حساسیت موضوع را پیگیری کرد و همچنین دادستان کل کشور که با شهامت برخی از حقایق را بیان کرد،گفت:انتظار می رود تمام عواملی که زمینه ساز این اتفاق بودند تحت تعقیب قرار گرفته و مطابق قانون با آنها برخورد شود./
 
.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet