هدر موبایل
1387/09/25 11:37:00
سرویس کمیسیون ها

بررسی لایحه مدیریت خدمات کشوری و هدفمند کردن یارانه ها در نشست مشترک کمیسیون اجتماعی با رییس جمهور

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی از دیدار اعضای این کمیسیون با رئیس جمهور خبر داد و افزود: در این جلسه لایحه مدیریت خدمات کشوری، هدفمند کردن یارانه ها و سفرهای استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هادی مقدسی عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی شب گذشته با رئیس جمهور دیدار داشت، گفت: در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد که یکی لایحه قانونی استخدام کشوری بود که رئیس جمهور اعلام کرده بود اگر الزامات و اعتبارات این لایحه تامین شود این لایحه را با توجه به اینکه موجب تحولی در سیستم اداری می شود بدون هیچ درنگی اجرا می کند.

وی افزود: موضوع دیگر طرح تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها بود که در این زمینه نیز مباحث بسیار خوبی از سوی رئیس جمهور و اعضای کمیسیون عنوان شد که می تواند در کمک به این طرح بسیار موثر باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی به مباحث مطرح شده در مورد سفرهای استانی رئیس جمهور و لزوم اجرایی شدن مصوبات در این سفرها در این جلسه اشاره کرد و گفت: با توجه به شائبه هایی که دشمنان نظام دارند ایجاد می کنند کمیسیون پیشنهاد داد که دولت هم خود را معطوف به آن کنند که حتماً برای این مصوبات ردیفی در بودجه در نظر بگیرد تا هم جوابی به مردم داده شود مبنی براینکه دولت توجه ویژه ای به این موضوع دارد و هم پاسخی به شائبه افکنان که سعی دارند با ایجاد یأس، مردم را از دولت و نظام دور کنند.

وی همچنین در خصوص مصوبات جلسه روز گذشته این کمیسیون گفت: در این جلسه شور دوم لایحه اصلاح ماده 7 قانون مقررات انتظامی هیات علمی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور با حضور نماینده ای از وزارت علوم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

مقدسی ادامه داد: البته در بررسی این لایحه یک ماده دیگر نیز به آن اضافه شد که براساس آن کسانی که از مقالات و کارعلمی دیگران بنام خود استفاده می کنند نیز جزء تخلفات محسوب می شود.

 وی خاطرنشان کرد: البته کمیسیون شور دوم طرح جامع منابع طبیعی و آب خیزداری کشور را با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی بررسی کرد اما به دلایل نقایصی که در این طرح وجود دارد و نیز اینکه دولت مخالف با آن است و درصدد است لایحه جامع تری را تقدیم مجلس کند لذا مقررشد کمیسیون این طرح را تا زمانی که دولت لایحه اش را به مجلس ارائه کند مسکوت بگذارد.

نماینده بروجرد تصریح کرد: شور دوم طرح افزایش بهره وری بخش کشاروزی نیز در کمیسیون مطرح شد اما چون در نقایص و ایراداتی که کمیسیون قبلاً به آن گرفته بود اقدامی صورت نگرفت به تصویب نرسید.

وی همچنین از حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تعاونیهای سراسری تاکسیرانی کشور در این جلسه خبر داد و گفت: در این جلسه گزارشی از سوی هیات مدیره در خصوص عملکرد اتحادیه و مشکلات برنامه های آتی آن ارائه گردید. اعضای کمیسیون نیز راهکارهایی برای آنها مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet