هدر اصلی
1391/08/23 16:59:35
سرویس دیگر رسانه‌ها
مسئولیت با کیست؟

آخرین وضعیت سوال از رییس جمهور

اگر نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون پاسخ داده بودند و پاسخ های درست وصحیح داده بودند و مسئولیت را متوجه مبادی قانونی کرده بودند قطعا سوال همانجا تمام می شد ولی آنها در جلسه کمیسیون گفتند که مسئولیت همه نا به سامانی های اخیر و قیمت ارز و... بر عهده رئیس جمهور است و آنها که به کمیسیون آمدند کاره ای نیستند
آخرین وضعیت سوال از رییس جمهور اگر نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون پاسخ داده بودند و پاسخ های درست وصحیح داده بودند و مسئولیت را متوجه مبادی قانونی کرده بودند قطعا سوال همانجا تمام می شد ولی آنها در جلسه کمیسیون گفتند که مسئولیت همه نا به سامانی های اخیر و قیمت ارز و... بر عهده رئیس جمهور است و آنها که به کمیسیون آمدند کاره ای نیستند https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg آخرین,وضعیت,سوال,از,رییس,جمهور Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عوض حیدرپور نماینده شهرضا و دهاقان درمجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرنگارمجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، در خصوص آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور گفت: طرح سؤال فرآیند قانونی خود را آرام آرام طی می کند. منتظر هستیم که آقای رئیس جمهور زمان حضور در مجلس را معین کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مخالفت های  برخی از اعضای اقلیت مجلس ادامه داد: یک نکته ای هم توجه بدهم و آن اینکه تفکری و رفتاری در مجلس دارد پیدا می شود که دنبال مسدود و بی خاصیت کردن مجلس است و بحث آبستراکسیون (Obstraction) در مجلس را و خصوصاً برای روز سؤال از رئیس جمهور مطرح کرده است. دوستان مواظب باشند چه حرفی می زنند بیان اینکه آبستراکسیون می کنیم در شأن نماینده مردم در جمهوری اسلامی ایران نیست و حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری حفظه ا... تعالی، حتی با بیان چنین مسایلی مخالف هستند تا چه رسد به اینکه عملیاتی شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت افزود:  زشت ترین حرفی که می شود در برابر نمایندگانی که اصولگرایان اکثریت هستند به عنوان اقلیتی از اصولگرایان زد تهدید آن ها به آبستراکسیون است.

وی ادامه داد: سؤال می کنم از کی و چرا برخی از اصولگرایان به این فکر افتاده اند که جمع اندکی برای محقق کردن هدفی باید مجلس را مسدود و بی خاصیت کنند و اصطلاحاً آبستراکسیون نمایند حقیقتاً بیان و طرح این حرف ها در مجلس شورای اسلامی زیبا نیست. به چه مجوزی به خود اجازه و جرأت می دهند بحث آبستراکسیون را در مجلس شورای اسلامی در فضای جمهوری اسلامی ایران مطرح کنند.

حیدرپور گفت: از سوی دیگر در قضیه سؤال عنوان کنم که ما هم نگرانی داریم ولی نگرانی ما از نوع دیگری است. سناریویی از سوی دولت در خصوص قیمت ارز طراحی شده است که در چند روز منتهی به روز سؤال ارز مورد نیاز مردم به بازار عرضه نشود و می دانیم یک خبر کوچک مبنی بر عدم عرضه سبب بالا رفتن قیمت ارز خواهد شد و چنانچه این سناریو اتفاق بیفتد بلافاصله عنوان کنند که با طرح سؤال قیمت ارز بالا رفت در حالیکه دولت خودش این کار را انجام داده است و مسئول چنین اقدامی شخص رئیس جمهور است. چرا که نمایندگان ایشان در کمیسیون گفتند که ما کاره‌ای نیستیم و همة تصمیم ها را در خصوص قیمت ارز و عرضه آن به بازار نیاز را رئیس جمهور می‌گردد.

وی افزود: ما معتقدیم سئوال ما از رئیس جمهور سوالهای ملت است ملاحظه کردید در جریان مناظره دو نفر از نمایندگان ملت 80 درصد از مردم خواستند و در نظر سنجی اعلام کردند که سئوال درصحن علنی مطرح شود ما نمایندگان ملت هستیم و یک اقلیت اصولگرا که نمی تواند در برابر مردم و خواسته ملی آنها که ازسوی اکثریت اصولگرایان مطرح می شود ایستادگی کند.

حیدرپور گفت: سوال بیش از 30 جزءدارد که جز به جز آقای رئیس جمهور باید در مجلس جواب آنها را بدهند و 120 نفر از نمایندگان سئوال را در جمع امضا کردند و  43 نفر انصراف  دارند و با 77 امضا در نهایت به جریان افتاده است. و مردم هم از طرح سوال خوشحال هستند و ما امیدواریم با پاسخ ها روشی اتخاذ شود که منفعتی را برای مردم داشته باشد.

وی ادامه داد: شنیده ام که آن اقلیت اصولگرا در یکی از نشریات چیزی نوشته اند و اهانتی به سوال کنندگان کرده اند من سوال کنندگان را می شناسم همه انقلابی،متدین، خبره و ولایتمدار هستند چگونه بعضی ها به خود اجازه می دهند هرچه به ذهنشان بیاید از زبان عبور داده و بگویند.

حیدرپور خاطرنشان کرد: مسیر سوال به طور کلی روشن است و رئیس جمهور با پاسخ های علمی ومنطقی در صدد جواب سوال می باشد و مطمئن باشند پست ریاست جمهوری همانطوری که امام (ره) بارها تاکید داشتند و مقام معظم رهبری هم همیشه یادآور شده اند در چشم نمایندگان بالاترین منصب اجرایی کشور و مورد احترام نمایندگان است و علی الاصول ایشان هم به خودشان اجازه نخواهند داد که خارج ازفرآیند سئوال حرکت کنند.

وی در خاتمه گفت: آنچه ما تاکنون در مجلس شاهد بوده ایم همیشه مشحون احترام به رئیس جمهور بوده و در این قضیه هم همین طور است و نهایتا تاکید می کنم که در قضیه ای به اهمیت قیمت ارز که کشور را و مردم را متاثر کرده است و قیمت ها را و اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار داده است حق مجلس است که به طور قانونی ورود پیدا کند و سئوال کند که با چه مجوزی و براساس چه مستنداتی این همه تغییر و تحول در روش ها به وقع پیوسته است و اگر نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون پاسخ داده بودند و پاسخ های درست وصحیح داده بودند و مسئولیت را متوجه مبادی قانونی کرده بودند قطعا سوال همانجا تمام می شد ولی آنها در جلسه کمیسیون گفتند که مسئولیت همه نا به سامانی های اخیر و قیمت ارز و... بر عهده رئیس جمهور است و آنها که به کمیسیون آمدند کاره ای نیستند.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet