هدر موبایل
1391/08/24 13:55:07
سرویس بین الملل
احمدی درباره حمایت اتحادیه‌عرب از ائتلاف جدید ضدسوری؛

اتحادیه‌ عرب کارایی حل و فصل بحران سوریه را ندارد

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس به رسمیت‌شناختن معارضین سوریه از سوی اتحادیه عرب را نشان از ناکارایی اتحادیه عرب در حل و فصل بحران سوریه دانست و گفت:حمایت اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و کشور فرانسه از ائتلاف جدید ضد سوری محکوم است.
اتحادیه‌ عرب کارایی حل و فصل بحران سوریه را ندارد رئیس کمیته روابط خارجی مجلس به رسمیت‌شناختن معارضین سوریه از سوی اتحادیه عرب را نشان از ناکارایی اتحادیه عرب در حل و فصل بحران سوریه دانست و گفت:حمایت اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و کشور فرانسه از ائتلاف جدید ضد سوری محکوم است. https://cdn.icana.ir/d/019/15649.jpg اتحادیه‌,عرب,کارایی,حل,و,فصل,بحران,سوریه,را,ندارد Icana

وحید احمدی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درخصوص به رسمیت شناختن معارضین سوریه از سوی اتحادیه عرب و کشورهای غربی، اظهار داشت: تکاپویی که اتحادیه عرب به تحریک غرب و کشورهای مرتجع عربی منطقه ضد دولت بشار اسد ایجاد کرده‌است، با هدف بحران‌آفرینی جدید در سوریه است.

نماینده مردم صحنه، هرسین، کنگاور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معارضینی که ضد دولت بشار اسد در حال مبارزه هستند مردم این کشور نبوده، تصریح کرد:غرب و کشورهای مرتجع عربی با پرداخت هزینه‌های هنگفت تروریست‌ها را از اقصی نقاط دنیا گردآوری کرده و به این کشور آورده‌اند.

وی، ادامه داد: نتیجه شکست‌های متعدد معارضین در صحنه میدانی مبارزه با دولت بشار اسد، تشکیل نشست دوحه بود ؛ در این گردهمایی هم سعی بر این شد که جان تازه‌ای بر کالبد معارضین دمیده شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم با تاکید براینکه اتحادیه عرب در برابر حوادث رخ داده در سرزمین‌های اسلامی هیچ گاه موضع یگانه‌ای را اتخاذ نکرده است، افزود: در روزهای گذشته رژیم صهیونیستی با حمله نظامی به کارخانه تولید سلاح در سودان به نقض حاکمیت داخلی این کشور پرداخت اما اتحادیه عرب حتی یک خط بیانیه نیز برای محکوم کردن این اقدام خصمانه صادر نکرد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای اتحادیه عرب سعی دارند با به رسمیت شناختن  معارضین بشار اسد را زیر فشار قرار دهند، خاطر نشان کرد: کشورهای مرتجع عربی سعی دارند با تحت فشار قراردادن دولت مردمی سوریه با ایجاد سناریوسازی و فضای تبلیغاتی – روانی بشار اسد را در مقابل جامعه جهانی قرار دهند.

اتحادیه عرب ، شورای همکاری خلیج فارس و کشور فرانسه از تشکیل ائتلاف جدید مخالفان ضد دمشق در دوحه  استقبال کرده و گروه موسوم به شورای ملی سوریه را نماینده مردم این کشور دانسته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet