هدر اصلی
1391/08/24 11:48:07
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

جناح‌بندی‌ها در عرصه هنر و فرهنگ نباید پررنگ شود

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه " هر کسی که ظرفیت، توانمندی، شایستگی و لیاقت خود را نشان می‌دهد، باید بتواند اثر هنری‌اش را تولید کند" تاکید کرد: جناح‌بندی‌ها در عرصه هنر و فرهنگ نباید پررنگ شود.
جناح‌بندی‌ها در عرصه هنر و فرهنگ نباید پررنگ شود عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما با بیان اینکه " هر کسی که ظرفیت، توانمندی، شایستگی و لیاقت خود را نشان می‌دهد، باید بتواند اثر هنری‌اش را تولید کند" تاکید کرد: جناح‌بندی‌ها در عرصه هنر و فرهنگ نباید پررنگ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14739.jpg جناح‌بندی‌ها,در,عرصه,هنر,و,فرهنگ,نباید,پررنگ,شود Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از ناهماهنگی میان میزان جذب دانشجوهای رشته‌های هنری و فضایی که برای کار آنها مهیا شده، گفت: اگر مسئولان کشور به خود می‌بالند که برای هر فرد یک صندلی در دانشگاه وجود دارد، باید برای هرکدام از آنها نیز شرایط ورود به عرصه جامعه و اشتغال فراهم شود تا شاهد خیل فارغ‌التحصیلان بیکار نباشیم.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: در عرصه هنر هم دانش آکادمیک مهم است و هم تجربه و استفاده از این دو در کنار هم می‌تواند به تولید آثار بهتر و ارزشمند کمک کند و بنابراین بهترین راه پرورش نیروهای مستعد در این عرصه، بهره‌گیری از افرادی در عرصه عملی است که دانشی در این خصوص کسب کرده باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با اشاره به وضعیت جوانان فیلمساز و یا فعال در عرصه تئاتر که موفق به ساخت و ارائه عمومی اثر خود نمی‌شوند، بیان کرد: من معتقدم عرصه هنر اصلا عرصه تقسیم محبت نیست و در این فضا، هرکس که ظرفیت، توانمندی، شایستگی و لیاقت خود را نشان می‌دهد، باید بتواند آثارش را تولید کند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس اضافه کرد: استفاده از رابطه و سفارش، به زور گنجاندن کسی در وادی هنر و بی‌توجهی به استعدادها و خلاقیت‌ها ، شاید منجر به تولید اثری شود اما چنین تولیداتی مشتری نخواهد داشت؛ ضمن آنکه حاصل کار، فاخر و ارزشمند نخواهد بود.

وی همچنین با انتقاد از سیاسی‌شدن ارتباطات در فضاهای هنری، تصریح کرد:‌ نباید در عرصه هنر و فرهنگ، جناح‌بندی‌ها پررنگ شود و خود را نشان دهد؛‌ زیرا اینجا یک مرکز و مرجعی است که مردم با توانایی‌ها و تکنیک سر و کار دارند؛ فن هنربا کارگردانی قوی، تصاویر جذاب و جالب و امور فنی خوب مهم است و چنین مباحثی را نمی‌توان به صورت سفارشی تولید کرد زیرا باید مخاطب، آن را قبول داشته باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: باید برای دانشجویان رشته‌های هنر اعم از سینما و تئاتر فضایی مهیا باشد تا افراد بتوانند لیاقتها، خلاقیتها و شایستگی‌های خود را بروز و ظهور دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet