هدر موبایل
1391/08/24 11:58:11
سرویس بین الملل
بائوج لاهوتی:

آمریکا صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارد

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اعتراض آرژانتین با عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت:تمایل برخی کشورها برای عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل به دلیل وابستگی است.
آمریکا صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارد نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اعتراض آرژانتین با عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت:تمایل برخی کشورها برای عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل به دلیل وابستگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/11559.jpg آمریکا,صلاحیت,عضویت,در,شورای,حقوق,بشر,را,ندارد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، اظهار داشت: برای مردم دنیا نقض حقوق بشر از سوی آمریکا ثبیت شده است. 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض آرژانتین به عضویت  دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر، افزود: متاسفانه نفوذ سیاسی کشورها در تصمیم‌گیری‌های نهادهای بین‌المللی تاثیرگذار است و هنوز حاکمان برخی دولت‌ها در اندیشه دو قطبی بودن دنیا به سر می‌برند.

وی، با بیان اینکه نفوذ سیاسی آمریکا در تصمیم‌گیری‌های سازمان‌های بین‌المللی بسیار تاثیرگذار است، توضیح داد: تمایل کشورها برای عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل به دلیل وابستگی به قدرت‌های بزرگ دنیا است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، خاطر نشان کرد: در کشورهایی که به آمریکا اجازه دخالت در امور داخلی داده شده و سطله اسکتبار جهانی به نوعی پذیرفته‌ شده است قتل عام، بمب گذاری، کشتار جمعی و سایر موارد نقض حقوق بشر دیده نمی شود و جامعه جهانی با سکوت جوامع مدافع حقوق بشری در این کشورها روبه رو می‌شود.

لاهوتی با بیان اینکه عضویت دوباره آمریکا در شورای حقوق بشر منجر به ادامه سکوت مجامع بین‌المللی در برابر نقض حقوق بشر در برخی کشورها است، اظهار داشت: سکوت‌ها در برابر نقض حقوق بشر از سوی مجامع بین‌المللی در آینده‌ای نزدیک به وسیله مردم عادی در سراسر جهان شکسته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس نهم، یادآور شد: بیداری‌های اسلامی و همچنین دیگر تظاهرات مشابه در جهان نمونه‌ای از بلند شدن فریاد‌ها در برابر نقض حقوق بشر است.

روز گذشته در مجمع انتخابی شورای حقوق بشر سازمان ملل، آمریکا همچنان با بالاترین رای به عضویت دوباره این شورا منصوب شد، آلمان و ایرلند  نیز دو کشور دیگر بودند که به ترتیب با کسب اکثریت آرا به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet