هدر اصلی
1391/08/24 11:53:16
سرویس صحن
امروز قرائت شد؛

گزارش مقدماتی کمیسیون امنیت ملی درباره مرگ ستار بهشتی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارشی از بررسی‌های انجام شده درباره مرگ ستار بهشتی ارائه کرد.
گزارش مقدماتی کمیسیون امنیت ملی درباره مرگ ستار بهشتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارشی از بررسی‌های انجام شده درباره مرگ ستار بهشتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/10562.jpg گزارش,مقدماتی,کمیسیون,امنیت,ملی,درباره,مرگ,ستار,بهشتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از بررسی‌های این کمیسیون درخصوص علت مرگ ستار بهشتی در زندان رباط کریم ارائه کرد.که متن آن به شرح زیر است:

آقای ستار بهشتی با حدود 35 سال سن دارای مدرک سیکل در عرصه فضای سایبری فعال و دارای وبلاگ ویژه بوده است.

وی در تاریخ 9 آبان 91 به حکم مراجع قضایی از منزل خود در شهرستان رباط کریم توسط پلیس ویژه فناوری اطلاعات (فتا) دستگیر و پس از بازجویی اولیه با صدور قرار قانونی در تاریخ 10 آبان 91 به زندان منتقل می شود، در تاریخ 11 آبان 91 جهت تکمیل تحقیقات از زندان به بازداشتگاه پلیس فناوری اطلاعات منتقل می شود، و روز شنبه 13 آبان 91 در بازداشتگاه مذکور فوت می نماید.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز 22 آبان 91 جلسه ای با حضور دادستان تهران، فرمانده پلیس تهران و رئیس زندان‌های استان تهران برگزار کرد

جمع بندی اولیه کمیسیون براساس اظهارات مدعوین به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

1-اصل فوت ستار بهشتی در بازداشتگاه نیازمند بررسی جدی است و به همین علت کمیسیون تصمیم گرفت یکی از قضات باتجربه دارای درجه ممتاز قضایی و عضو کمیسیون امنیت ملی را در چارچوب وظیفه نظارتی خود مامور کند تا موضوع را شخصاً پیگیری نماید.

2-اقدام قوه قضائیه به عنوان مرجع رسیدگی به این حادثه و در صورت نیاز بازداشت تعدادی از ماموران متهم در این پرونده به بررسی دقیق‌تر و کشف حقیقت کمک خواهد نمود و از این قوه می خواهیم در صورت احراز تخلف با عناصر متخلف برخورد قانونی نماید.

3-با توجه به اینکه پزشکی قانونی اقدام به کالبدشکافی و نمونه برداری با هدف آزمایشات دقیق نموده است، کمیسیون منتظر اعلام نتایج آزمایشات می باشد.

4-کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر ضرورت دقت لازم نیروهای عمل کننده برای جلوگیری از حوادث مشابه تاکید می نماید و بر نظارت قوه قضائیه بر این روند توصیه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet