هدر اصلی
1391/08/24 14:56:41
سرویس اقتصادی
جعفری:

همدلی بین قوا مشکلات اقتصادی را تعدیل می کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تاکید بر این که آنچه به عنوان وحدت سران قوا مطرح می شود باید مد نظر قرار گیرد ، افزود:مجلس امروز در اثر همین دید بسیاری از مسائل را در راستای مصلحت بینی انجام می دهد به طور مثال ممکن است وزیری مشکلی داشته باشد اما در اثر مصلجت اقدامی در جهت استیضاح وی انجام ندهد و همانند همین نگاه باقی قوا نیز باید این دست از مسائل را در تصمیم گیری های خود مد نظر قرار دهد تا تنش های سیاسی به بدنه اجتماع کشیده نشود.
همدلی بین قوا مشکلات اقتصادی را تعدیل می کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تاکید بر این که آنچه به عنوان وحدت سران قوا مطرح می شود باید مد نظر قرار گیرد ، افزود:مجلس امروز در اثر همین دید بسیاری از مسائل را در راستای مصلحت بینی انجام می دهد به طور مثال ممکن است وزیری مشکلی داشته باشد اما در اثر مصلجت اقدامی در جهت استیضاح وی انجام ندهد و همانند همین نگاه باقی قوا نیز باید این دست از مسائل را در تصمیم گیری های خود مد نظر قرار دهد تا تنش های سیاسی به بدنه اجتماع کشیده نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/2767.jpg همدلی,بین,قوا,مشکلات,اقتصادی,را,تعدیل,می,کند Icana

بهروز جعفری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:مولفه های مسائل اقتصادی از هم منفک نیستند و نمی توان علل آن را به یک سمت و سو برده و مدعی شد تمامی این گرانی ها ناشی از تحریم است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس هشتم شورای اسلامی  در ادامه این مطلب افزود:تحریم ها داستان جدید است و در این سی سال این داستان در شدت و ضعف مختلف همیشه ادامه داشته است.

جعفری با اشاره به وخامت و شدت تحریم ها در سال های گذشته تاکید کرد: زمانی بود سفرای اروپایی ایران را ترک کردند و روابط به سمت تیرگی زیادی پیش رفت اما اقتصاد ما ظرفیت بالاتری از این حرف ها داشت که تحت تاثیر این داستان ها دچار تنش شود.

وی تصریح کرد: به طور کلی تحریم ها دارای اثرات خاص خود است و نمی توان این اثرات را انکار کرد مثل مشکلات مبادله کالا و ورود کالا که به راستی وجود دارد و درصدی از علت گرانی ها به تحریم بر می گردد.

این نماینده ادوار مجلس با تاکید بر این که آنچه به عنوان وحدت سران قوا مطرح می شود باید مد نظر قرار گیرد ، افزود:جلساتی که سران سه قوه برگزار می کنند در راستای این مسئله است که ریشه گرانی و افزایش قیمت دلار بررسی شود اما متاسفانه بعد از جلسات می بینیم مسائل به قوت خود باقی است و نه تنها آنچه از این جلسات انتظار می دهیم  رخ نداده بلکه تنشی نیز بین روسای قوا شکل می گیرد.

جعفری نقص های اجرایی دولت را در کنار هم عاملی از عوامل به وجود آمدن گرانی های فعلی توصیف و تصریح کرد: با توجه به این که  اواخر کار دولت است، بخشی از این ناهماهنگی طبیعی است و ناشی از فطرت گذر از یک دولت به دولت بعدی است و اواخر کار هر دولتی این فطرت طبیعی است.

وی افزود: گرانی را نباید منتسب به یک عامل دانست اما بدون شک عدم همبستگی بین قوا مشکلات جامعه را دامن می زند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم تاکید کرد:مجلس امروز در اثر همین دید بسیاری از مسائل را در راستای مصلحت بینی انجام می دهد به طور مثال ممکن است وزیری مشکلی داشته باشد اما در اثر مصلجت اقدامی در جهت استیضاح وی انجام ندهد و همانند همین نگاه باقی قوا نیز باید این دست از مسائل را در تصمیم گیری های خود مد نظر قرار دهد تا تنش های سیاسی به بدنه اجتماع کشیده نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet