هدر اصلی
1391/08/24 11:59:03
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد:

علامه طباطبایی آگاه از اندوخته‌های فلسفی شرق و غرب بود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال علامه طباطبایی (قدس سره) به نمایندگان، شاگردان مکتب امام صادق (ع) و حقیقت یافتگان مدرسه فلسفی، عرفانی و فقهی آن بزرگوار گفت: به تعبیر بلند رهبر معظم و فرزانه انقلاب، علامه طباطبایی مجموعه ای از معارف فرهنگ اسلام بود، حکیم و آگاه از اندوخته‌های فلسفی شرق و غرب بود و از علومی که از اسلام نشأت گرفته است بهره فراوان برده بود.
علامه طباطبایی آگاه از اندوخته‌های فلسفی شرق و غرب بود نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال علامه طباطبایی (قدس سره) به نمایندگان، شاگردان مکتب امام صادق (ع) و حقیقت یافتگان مدرسه فلسفی، عرفانی و فقهی آن بزرگوار گفت: به تعبیر بلند رهبر معظم و فرزانه انقلاب، علامه طباطبایی مجموعه ای از معارف فرهنگ اسلام بود، حکیم و آگاه از اندوخته‌های فلسفی شرق و غرب بود و از علومی که از اسلام نشأت گرفته است بهره فراوان برده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/13988.jpg علامه,طباطبایی,آگاه,از,اندوخته‌های,فلسفی,شرق,و,غرب,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی‌فرد طی سخنانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 24 آبان) مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم که جامعه قدردان این شخصیت‌های برجسته و تربیت یافته در فرهنگ قرآن و عترت باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: امیدوارم که شخصیت برجسته دینی، عرفانی و فلسفی آن بزرگوار، شاگردان ممتازی که در این مدرسه تربیت یافته‌اند همانند رهبر معظم و فرزانه انقلاب (دامه برکاته)، شهید بزرگوار آیت‌الله سیدمحمدحسین بهشتی، حضرت آیت‌الله جوادی آملی و حضرت آیت‌الله مصباح یزدی و دیگر چهره‌های برجسته تربیت یافته در این مدرسه همیشه فراروی جامعه ما چون مشعلی فروزان بدرخشند و راه را بنمایند.

وی افزود: آن بزرگوار ده‌ها اثر ارزشمند علمی، فلسفی و عرفانی از خود به یادگار گذاشته که برجسته‌ترین و ماندگارترین اثر علمی او تفسیر پرارزش المیزان است که چون مشعلی پرفروغ فراروی دانشمندان و عرفان‌پژوهان می‌درخشد و مفسر برجسته جهان اسلام حضرت آیت‌الله جوادی آملی تکیه‌گاه و پشتوانه اثر علمی خود را این کتاب ارزشمند می‌داند.

ابوترابی‌‌فرد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت 24 آبان روز ملی کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و امروز را بر عموم جوانان، دانشمندان، اهل قلم و کسانی که در مسیر احیای مجدد کتاب و کتابخوانی و جایگاه کتاب در فرهنگ ملی حرکت می‌کنند تبریک گفت و افزود: امیدواریم کتاب بهترین انیس و یار ملت عزیز و جوانان این کشور و دنیای اسلام باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر همچنین از ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس و وزیر ارشاد که به مناسبت این روز کتاب هایی را هدیه کردند تقدیر و تشکر کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet