هدر اصلی
1391/08/24 12:09:00
سرویس سیاسی
بروجردی در جمع خبرنگاران:

اعلام جزئیات بیشتر پرونده ستار بهشتی به زمان بیشتری نیاز دارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فوت وبلاگ نویس بعد از انتقال از زندان اوین به بازداشتگاه برای تکمیل بازجویی ها اتفاق افتاده، گفت: پزشکی قانونی به دنبال دستور قضایی، کالبدشکافی را انجام داده، ضمن اینکه برای اعلام نتایج به زمان بیشتری نیاز دارد.
اعلام جزئیات بیشتر پرونده ستار بهشتی به زمان بیشتری نیاز دارد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فوت وبلاگ نویس بعد از انتقال از زندان اوین به بازداشتگاه برای تکمیل بازجویی ها اتفاق افتاده، گفت: پزشکی قانونی به دنبال دستور قضایی، کالبدشکافی را انجام داده، ضمن اینکه برای اعلام نتایج به زمان بیشتری نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/11820.jpg اعلام,جزئیات,بیشتر,پرونده,ستار,بهشتی,به,زمان,بیشتری,نیاز,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه 24 آبان) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره پیگیری پرونده ستار بهشتی اظهار داشت: به دنبال اطلاعاتی که چند روز گذشته به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد فوت این وبلاگ نویس داده شد، با رئیس پلیس تهران تماس گرفتیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اطلاعات اولیه دریافتی هیچگونه آثار ضرب و شتمی گزارش نشده بود، تصریح کرد: در اخبار اولیه‌ای که از رئیس پلیس تهران گرفته شده بود هیچگونه آثار ضرب و شتمی گزارش نشده بود که موضع گیری اولیه ما نیز بر مبنای این گزارش بود.

وی ادامه داد: کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دوشنبه جلسه‌ای با حضور رئیس پلیس تهران، رئیس کل زندان‌های استان تهران و دادستان را برگزار کرد که اطلاع‌رسانی اولیه آن امروز در صحن علنی امروز قرائت شد.

بروجردی افزود: فوت ستار بهشتی بعد از انتقال از زندان اوین به بازداشتگاه برای تکمیل بازجویی ها اتفاق افتاده و پزشکی قانونی به دنبال دستور قضایی، کالبدشکافی را انجام داده، ضمن اینکه برای اعلام نتایج به زمان بیشتری نیاز دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مهدی دواتگری را به عنوان نماینده کمیسیون برای پیگیری روند بررسی به دادستانی معرفی کرده ایم، ادامه داد: یکی از اعضای کمیسیون که سابقه طولانی و اشراف به امور فوق را داشته به دادستانی معرفی کردیم تا مسئول پیگیری این قضیه باشد، اگر چه مجلس تنها وظیفه نظارت را داشته و تصمیم نهایی را قوه قضائیه خواهد گرفت.

وی با اشاره به کاستی های قانون در جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث تصریح کرد: یکی از نکاتی که کمیسیون امنیت ملی مجلس در گزارش ارائه شده خود مورد توجه قرار داده پیگیری به عنوان قوه نظارتی در مراحل بازجویی و مراحل مربوط به تحقیق بوده که از تکرار اینگونه حوادث جلوگیری شود.

بروجردی با بیان اینکه تشخیص مصادیق کاستی های قانون برعهده دو قوه است، خاطرنشان کرد: مصادیق تشخیص کاستی قانون می تواند از سوی قوه قضائیه به عنوان لایحه تقدیم مجلس شود و یا اینکه از طرف کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به عنوان پیشنهاد به مجلس ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet