هدر اصلی
1391/08/24 16:36:15
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری رسانه‌ای نظام‌مند بین صداوسیما و مجلس:

خبرنگاران آیینه تمام‌نمای نمایندگان مجلس باشند

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خبرنگاران رسانه در حوزه پارلمان می‌توانند نقاط ضعف و قوت نمایندگان را به آنان گوشزد کنند، گفت: خبرنگاران رسانه‌های مختلف و به‌خصوص رسانه ملی آیینه تمام‌نمای نمایندگان مجلس باشند.
خبرنگاران آیینه تمام‌نمای نمایندگان مجلس باشند نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خبرنگاران رسانه در حوزه پارلمان می‌توانند نقاط ضعف و قوت نمایندگان را به آنان گوشزد کنند، گفت: خبرنگاران رسانه‌های مختلف و به‌خصوص رسانه ملی آیینه تمام‌نمای نمایندگان مجلس باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/29321.jpg خبرنگاران,آیینه,تمام‌نمای,نمایندگان,مجلس,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی‌فرد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری رسانه‌ای نظام‌مند بین صداوسیما و مجلس که عصر امروز (چهارشنبه 24 آبان) برگزار شد، در سخنانی افزود: امضای این تفاهم‌نامه در راستای ارتقای سطح تاثیرگذاری روند قانونگذاری و فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی در جامعه انجام شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری رسانه‌ای نظام‌مند بین صداوسیما و قوه مقننه برنامه‌های آموزشی در حوزه رسانه پارلمان در نظر گرفته شده که تاثیر بسزایی در ارتقای سطح کارآمدی خبرنگاران این حوزه دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس نهم تصریح کرد: مقوله علم و دانش، مقوله‌ای است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود که با انعقاد این تفاهم‌نامه گام‌های اساسی در راستای ارتقای سطح دانش رسانه‌ای در حوزه مجلس انجام شده است.

وی در ادامه سخنانش به بحث اخلاق در حوزه رسانه ملی اشاره کرد و گفت: اخلاق نیاز واقعی همه جوامع بشری است که بدون آن نمی‌توان به پیشرفت در تمامی عرصه‌ها دست یافت، بنابراین خبرنگاران و اصحاب رسانه توجه ویژه‌ای باید به اخلاق‌مداری در انتشار، دریافت و انعکاس اخبار به‌خصوص در حوزه رسانه ملی که تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر رسانه‌ها دارد، داشته باشند.   

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی افزود: نقش اخلاق در حوزه رسانه ملی بسیار برجسته است به طوری که برنامه‌سازان این رسانه باید توجه جدی به این مسئله داشته باشند، البته بی‌اخلاقی در رسانه ملی نیز اثرات و عواقب جبران‌ناپذیری در جامعه خواهد داشت.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: به برنامه‌سازان صداوسیما توصیه می‌کنم تا در زمینه تهیه، تنظیم و ارسال اخبار خدای متعال و وجود مبارک امام زمان (عج) را مدنظر قرار دهند، به طوری که در این‌خصوص سعی در جلب رضایت خداوند متعال داشته باشند.

وی تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم که آنچه از مجلس از طریق رسانه ملی در اختیار جامعه قرار داده می‌شود، کارشناسانه و آمیخته با اخلاق‌مداری باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از اقداماتی که رسانه ملی می‌تواند در تعامل با مجلس انجام دهد، این است که زشتی‌های سخن سهوی نمایندگان را پوشانده و در کمال اخلاق‌مداری آن را به مردم اطلاع دهد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: امضای تفاهم‌نامه همکاری رسانه‌ای نظام‌مند بین صداوسیما و مجلس تاثیر بسزایی در تربیت خبرنگاران و برنامه‌سازان رسانه ملی در حوزه پارلمان دارد که سبب می‌شود تا انتشار اخبار مربوط به مجلس در کمال صحت و عامه‌پسند در جامعه به مخاطب ارائه شود.

موسوی‌مقدم: مجلس ظرفیت بزرگی برای رسانه ملی از جهت برنامه‌سازی ایجاد کرده است

در ابتدای این مراسم قائم مقام صداوسیما در سخنانی گفت: مسئولیت اصلی رسانه ملی اطلاع‌رسانی صریح، صحیح و همه‌جانبه است که انعقاد این تفاهم‌نامه بین مجلس و صداوسیما باعث می‌شود تا بُعد اطلاع‌رسانی رسانه ملی بیشتر تقویت شده و قوانین نیز به طور عامه‌پسند در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در ادامه افزود: در سال‌های اخیر قوانین خوبی در مجلس به تصویب رسیده است و روزانه نیز در حال تصویب است که اگر این قوانین خوب اجرا شود و مردم نیز همکاری‌های لازم را در زمینه اجرای صحیح قانون داشته باشند، روند اجرای قانون در کشور تسریع شده و مردم نیز به حقوق قانونی خود واقف می‌شوند.

وی ادامه داد: رسانه ملی نقش بسزایی در انتقال مصوبات، لوایح و قوانین وضع‌شده به مردم ایفا می‌کند که این مسئله باعث می‌شود تا مردم نسبت به حقوق خود آگاهی داشته و روند اجرای صحیح قانون نیز با کمک دولت بهتر پیش برود.

موسوی‌مقدم تاکید کرد: مجلس ظرفیت بزرگی از حیث برنامه‌سازی برای رسانه ملی ایجاد کرده به طوری که نمایندگان مردم در خانه ملت می‌توانند مشکلات بخشی و استانی را مطرح کرده و در تعامل با رسانه ملی نسبت به حل مشکلات آنها اقدامات لازم از طریق مسئولان انجام شود که اینها همه متاثر از تعامل بین مجلس و صداوسیما است.

قائم‌مقام رسانه ملی در پایان یادآور شد: یکی دیگر از مزایای تعاملات بین مجلس و صداوسیما این است که جایگاه واقعی و در شأن قوه مقننه بیشتر به مردم معرفی شده و روند اجرای صحیح قانون نیز تسهیل خواهد شد.

گفتنی است، در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس، علی افراشته، معاون اجرایی رئیس مجلس، مهدی کیایی، مدیر کل فرهنگی و روابط عمومی قوه مقننه، بیژن نوباوه وطن، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و نیز حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام صداوسیما، محمد عاطفی، مدیر کل امور مجلس صداوسیما حضور داشتند، ضمن افتتاحرسمی سایت مجلس تی وی، تفاهم نامه همکاری نیز به امضای طرفین رسید.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet