هدر موبایل
1391/08/26 10:33:00
سرویس اقتصادی
قادرمرزی با انتقاد از سوء مدیریت مسئولان:

گرانی مصالح ساختمانی دامن قیمت مسکن مهر را گرفت

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت برخی از مصالح ساختمانی گفت: مدیریت ضعیف طرح مسکن مهر از نظر زمانی موجب شده که افزایش نرخ مصالح ساختمانی تاثیر خود را بر قیمت این واحدهای مسکونی نیز برجا بگذارد.
گرانی مصالح ساختمانی دامن قیمت مسکن مهر را گرفت عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش 100 درصدی قیمت برخی از مصالح ساختمانی گفت: مدیریت ضعیف طرح مسکن مهر از نظر زمانی موجب شده که افزایش نرخ مصالح ساختمانی تاثیر خود را بر قیمت این واحدهای مسکونی نیز برجا بگذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/768.jpg گرانی,مصالح,ساختمانی,دامن,قیمت,مسکن,مهر,را,گرفت Icana

حامد قادرمرزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: به طور قطع تحریم‌ها بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی تاثیر داشته اما نمی‌توان گفت تمام این رشد قیمت مربوط به تحریم‌ها است بلکه بخشی از آن به بی‌تدبیری مسئولان بازمی‌گردد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برخی از مواد اولیه تولید سیمان، آجر و کاشی وارداتی است و تحریم‌ها تا حدودی موجب افزایش قیمت این مواد شده است اما به طور قطع این تاثیر نمی‌تواند سبب افزایش 100 درصدی قیمت مصالح ساختمانی شود و در این میان سوء مدیریت بیش از آثار خود را برجا گذاشته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای مسکن مهر با تاخیر در اختیار صاحبان آنها قرار می‌گیرد، عنوان کرد: متاسفانه مدیریت ضعیف طرح مسکن مهر از نظر زمانی موجب شده که افزایش نرخ مصالح ساختمانی تاثیر خود را بر قیمت این واحدهای مسکونی نیز برجا بگذارد و از آنجا که اغلب متقاضیان مسکن مهر از اقشار فقیر جامعه هستند، دولت نمی‌تواند این مابه‌التفاوت قیمت را از متقاضیان دریافت کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به آماده‌نبودن زیرساخت‌های برخی از واحدهای مسکن مهر یادآور شد: در حال حاضر برای تامین تاسیسات ساختمانی، فاضلاب، آب، برق، گاز و تلفن کسری بودجه وجود دارد و همین موضوع موجب شده تحویل برخی از واحدها به صاحبان آنها با تاخیر مواجه شود.

قادرمرزی با انتقاد از دخالت دولت در اقتصاد مسکن تصریح کرد: به طور کلی تصدی‌گری دولت در اقتصاد اشتباه است و دولت باید به جای تصدی‌گری در اقتصاد مسکن در آن تسهیل‌گری انجام دهد.

وی با بیان اینکه دولت باید مسکن مهر را مانند مسکن روستایی اداره می‌کرد، گفت: دولت مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات در اختیار روستاییان قرار می‌دهد تا اقدام به ساخت مسکن کنند و در این میان فقط نقش ناظر را دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس مسکن مهر را دارای پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دانست و اظهارداشت: اگر دولت تسهیلات در اختیار مردم قرار می‌داد تا خود اقدام به ساخت مسکن کنند قطعا جامعه متحمل این پیامدها نمی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet