هدر موبایل
1391/08/26 10:26:55
سرویس سیاسی
بهارستانی‌ها مطرح کردند؛

نمایش قدرت بازدارندگی ایران در رزمایش آسمان ولایت4

نمایش اقتدار نیروهای مسلح ایران در دفاع از حریم هوایی کشور، دشمن را از خواب غفلت بیدار کرد و اولین اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا پس از برگزاری این مانور، ادعای تمایل داشتن آمریکا به برقراری گفت‌وگو با ایران بود.
نمایش قدرت بازدارندگی ایران در رزمایش آسمان ولایت4 نمایش اقتدار نیروهای مسلح ایران در دفاع از حریم هوایی کشور، دشمن را از خواب غفلت بیدار کرد و اولین اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا پس از برگزاری این مانور، ادعای تمایل داشتن آمریکا به برقراری گفت‌وگو با ایران بود. https://cdn.icana.ir/d/019/29388.jpg نمایش,قدرت,بازدارندگی,ایران,در,رزمایش,آسمان,ولایت4 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4، روز گذشته با موفقیت پایان یافت و هشدار قابل توجهی را به کشورهایی داد که در فکر تجاوز به ایران اسلامی هستند. این رزمایش که با حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد، با رونمایی از دستاوردهایی همراه بود که نشان داد، رزماندگان ایرانی بیش از هر زمان دیگری آماده دفاع از مرز و بوم این کشور هستند.

یکی از این دستاورد‌ها، سامانه های موشکی اس 200 بود که  می‌تواند هواپیماهایی در ارتفاع 60 هزار پایی را مورد انهدام قرار دهد. استفاده از پهپادهایی به عنوان دشمن فرضی، توانست کارایی سامانه موشکی اس 200 و سامانه یازهرای 3 را نمایش دهد تا اثبات کند که ایران اسلامی در شرایط تحریم نیز، به آخرین دستاوردهای نظامی دست پیدا می‌کند.

از سوی دیگر تمرین دفاع از مراکز هسته‌ای نیز از دیگر برنامه‌های این رزمایش بود که با موفقیت انجام شد و توانست پاسخ درخوری به فعالیت‌های نظامی آمریکا باشد که با هدف در بر هم زدن توازن قدرت در منطقه خاورمیانه انجام می‌گیرد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، برگزاری این مانور را پاسخی به تهدیدات روانی استکبار جهانی می‌داند و در باره ماهیت مانورهای نظامی ‌می‌گوید: مانورهای نظامی همیشه نشانه اقتدار و توانمندی یک نظام است و باید گفت که در جمهوری اسلامی برگزاری این مانورها ضرورت فزاینده دارد، چراکه ایران در بطن تهدیدات فزاینده استکبار جهانی قرار گرفته و این کار می‌تواند قدرت نظامی ایران را به رخ دولتمردانی که سر ستیز با ایران دارد، بکشاند.

محمدجواد کولیوند می‌افزاید: در وضعیت کنونی کشور باید به دشمنان و اجانب در صورت تحرکات خصمانه احتمالی‌ آنها پاسخ دهیم و باید به آنها توان محاسبه قدرت خود را بدهیم تا واقع‌بینانه در مورد تهدیدات جمهوری اسلامی تصمیم بگیرند.

ابراهیم آقامحمدی، دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز معتقد است که این مانور تنها گوشه‌ای از توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است. با این حال رزمایش مدافعان آمسان ولایت به دشمنان این پیام را داد که در صورت هر گونه تجاوز به ایران، در مهلکه‌ای دشوار گرفتار خواهند شد.

به گفته این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یکی از دستاوردهای مهم این مانور، نمایش هماهنگی میان سپاه و ارتش بود و نشان داد، همانطور که نیروهای  مسلح ایران در هشت سال جنگ تحمیلی با یکدیگر از آب و خاک این سرزمین دفاع کردند، هم‌اکنون نیز در کنار هم آرایش نظامی به خود می‌گیرند و آمادگی کامل خود را حفظ کرده‌اند.

اگرچه جمهوری اسلامی تمام توانمندی خود را در طول برگزاری مانورها نمایش نمی‌دهد اما دشمن با رصد دقیق تحرکات ایران در طول برگزاری مانورها و همچنین برآورد دقیق از توان تسلیحاتی کشور، بدون هر گونه درگیری نظامی متوجه می‌شود که فکر تجاوز به خاک ایران، پاسخی پشیمان ‌کننده خواهد داشت.

منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره می‌گوید: توانمندی نیروهای نظامی ایران روز به روز برای غرب آشکارتر می‌شود و اخیراً نیز با پاسخ کوبنده‌ای که به پرنده بدون سرنشین آمریکایی دادند این قضیه ثابت شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس می‌افزاید: این مانور به خوبی پاسخی نیز به اعراب می‌دهد که اخیراً از صبوری ایران اسلامی سوء استفاده کرده و شروع به رجز‌خوانی‌هایی می‌کنند، به آنها این پیام را دارد که مشکلات داخلی خود را فرافکنی نکنند چرا که ایران مسئول هیچ یک از مسائل داخلی آنها نیست.

تاکید این نماینده مردم در مجلس بر این است که جمهوری اسلامی هرگز اهل تجاوز به مرزهای دیگر کشور‌ها نیست ولی از مرز‌های خود در برابر هر گونه تجاوزی دفاع خواهد کرد.

بر اساس گفته حقیقت‌پور ایران هرگز در فکر دشمنی با کشوری نیست و نمایش توان رزمی امری طبیعی است که در راستای برقراری صلح و ثبات انجام می‌گیرد.

محمد ابراهیم رضایی، نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز با یادآوری پیام صلح رزمایش مدافعان آسمان ولایت می‌گوید: استفاده از تسلیحات جدید که ساخت نخبگان و دانشمندان داخلی است نیز موضوعی قابل تامل است، از این رو رزمایش یاد شده برای دوستانمان در منطقه و ملت‌های همسایه پیام صلح دارد ولی برای دولت‌های که قصد ماجراجویی و تجاوز به مرزهای سرزمینی ایران را دارند یک هشدار جدی است.

نماینده مردم خمین در مجلس می‌افزاید: ایران ملت‌های منطقه را از خود می‌داند ولی به حکام غرب‌گرای عرب هشدار می‌دهیم که ایران به خوبی توان صیانت از سرزمین خود را دارد و بهتر است آنها دست از خط‌ و نشان کشیدن بردارند. مانور یادشده با وجود تبلیغات منفی دشمنان تهدیدی برای همسایگان نیست بلکه عاملی در جهت تامین امنیت منطقه نیز خواهد بود و به اعراب که برای تامین امنیت خلیج فارس خواهان حضور عوامل خارجی هستند ثابت می‌کند که خود کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس بهترین حافظان منطقه هستند./

پایان پیام

گزارش از امیرحسین فقی سیفی زاد 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet