هدر موبایل
1391/08/26 12:47:41
سرویس فرهنگی
باقری تاکید کرد:

استراتژی مشخص، نیاز اصلی حوزه فرهنگ و هنر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت تدوین استراتژی مشخص و منظم در حوزه فرهنگ و هنر، بیان کرد: هر فرد مسئولی در این بخش، تفکر و سلایق خود را به عنوان قانون و مقررات تنظیم می کند و برای اجرا می دهد.
استراتژی مشخص، نیاز اصلی حوزه فرهنگ و هنر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت تدوین استراتژی مشخص و منظم در حوزه فرهنگ و هنر، بیان کرد: هر فرد مسئولی در این بخش، تفکر و سلایق خود را به عنوان قانون و مقررات تنظیم می کند و برای اجرا می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg استراتژی,مشخص،,نیاز,اصلی,حوزه,فرهنگ,و,هنر Icana

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از برخی تبعیضات میان هنرمندان در فراهم‌سازی شرایط برای تولید آثار گفت: اختلاف سلیقه در تمام بخش‌ها به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر وجود دارد و به همین دلیل است که مدیران و مسئولان برای برخی هنرمندان، شرایط راحت‌تری از نظر تولید آثار هنری‌شان فراهم می‌کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: اختلاف سلیقه میان مسئولان فرهنگی و هنری کشور یا هنرمندان و یا این دوطیف با یکدیگر، باعث شده شرایط مشخص و قابل اتکایی برای تولید آثار هنری در عرصه سینما، تلویزیون و یا تئاتر وجود نداشته باشد و متاسفانه هنرمندانی که رابطه قوی‌تری با مسئولان دارند، فرصت ساخت اثر خود را پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اگر استراتژی مشخص و منظمی در این خصوص، تعریف شود تا هنرمندان بدانند در چه چارچوب قانونی میتوانند حرکت کنند و تهیه کننده و کارگردانی باید چه شرایط خاصی برای تولید یک اثر داشته باشد، شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به برخی انتقادات در عرصه هنر که مدیران تنها برای هنرمندان نزدیک به خود، شرایط تولید و عرضه اثر هنری را فراهم می کنند، بیان کرد: باید از این مدیران و مسئولان پرسید معیار و شاخص های شما در اینکه به افراد خاصی سفارش کار می دهید، چیست؛ زیرا تداوم این مسیر به بی انگیزه شدن سایر هنرمندان می انجامد.

باقری عنوان کرد: افرادی که در مقام مسئولیت برحوزه فرهنگ قرار میگیرد، سلایق و تفکراتی دارد و به دنبال اعمال همانها هستند؛ لذا نهادهایی همچون مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دستگاههایی که متولی این کار هستند، باید استراتژی مشخصی را تدوین کنند تا رفتارهای سلیقه ای کم شود و هر کسی نتواند تفکر و سلایق خود را به عنوان قانون و مقررات تنظیم کند و برای اجرا بدهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet