هدر اصلی
1391/08/26 11:35:26
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا با یادآوری مصوبه اخیر کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

اعلام وصول استیضاح، طرح آن را در جلسه‌علنی قطعی می‌کند

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه کاهش یا افزایش امضای نمایندگان درباره طرح استیضاح وزیران فضای بی‌اعتمادی ایجاد می‌کند، گفت: کمیسیون مصوب کرد که پس از اعلام وصول استیضاح دیگر طرح آن در صحن علنی قطعی شود و کسی نتواند امضای خود را پس بگیرد.
اعلام وصول استیضاح، طرح آن را در جلسه‌علنی قطعی می‌کند رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه کاهش یا افزایش امضای نمایندگان درباره طرح استیضاح وزیران فضای بی‌اعتمادی ایجاد می‌کند، گفت: کمیسیون مصوب کرد که پس از اعلام وصول استیضاح دیگر طرح آن در صحن علنی قطعی شود و کسی نتواند امضای خود را پس بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/18709.jpg اعلام,وصول,استیضاح،,طرح,آن,را,در,جلسه‌علنی,قطعی,می‌کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت ‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برخی از نمایندگان پس از اعلام وصول استیضاح از سوی هیات رئیسه تحت تاثیر گفت‌ و گو و رایزنی ‌ها امضای خود را پس می‌گیرند، گفت: این اتفاق موجب شده است که طرح‌های مربوط به استیضاح، مرتبا با کاهش یا افزایش امضاهای نمایندگان مواجه شود و فضای بی‌ اعتمادی را در مجلس به وجود آورد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال ایجاد راهکاری برای حل این موضوع هستیم، گفت: اخیرا تصمیم بر آن گرفته شده که حد مشخصی برای تغییر در امضاهای نمایندگان به وجود آید که بر اساس آن، پس از اینکه استیضاح از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد، دیگر استیضاح قطعی است و کسی نمی ‌تواند امضای خود را پس بگیرد.

وی با بیان اینکه روند گذشته ظاهر خوبی برای مجلس شورای اسلامی نداشت، گفت: این تغییرات پیشنهادی باید به صحن علنی مجلس رفته تا مورد تصویب نمایندگان مردم قرار گیرد.

یوسفیان ملا درباره بیانیه‌هایی که از سوی نمایندگان به امضا می‌رسد، گفت: برخی از امضاهای نمایندگان به دلیل اعتماد به همکاران خود است و ممکن است که آن بیانیه اهمیت چندانی برای قرائت در صحن علنی مجلس، نداشته باشد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه حمایت از فلان مسئول اجرایی، شان مجلس را پایین می‌ آورد، گفت: یکی از تغییرات پیشنهادی دیگر در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، این بوده است  که هیات رئیسه وظیفه تشخیص لزوم قرائت بیانیه ها را در مجلس بر عهده گیرد. این اقدام به این دلیل است که بر اساس قانون هیات رئیسه مجلس مکلف به حفظ شان نمایندگان و جایگاه مجلس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet