خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/09/25 10:08:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی:

مجلس مسایل اقتصادی را با دقت و حساسیت دنبال می کند

رئیس و اعضای هیات رئیسه مجلس با آیت الله مکارم شیرازی دیدار کردند و دکتر لاریجانی در این دیدار به ارائه اولویت ها و استراتژی نمایندگان در مجلس هشتم پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی اظهار داشت: بین نمایندگان همدلی و همسویی خوبی برای بعد نظارت و تقنین وجود دارد و تلاش نمایندگان در این است که درک درستی از مسایل روز داشته باشند، بر این اساس تلاش شد تا اولویت ها و برنامه کاری کمیسیون ها و در یک گام کلان تر استراتژی مدونی در مجلس هشتم در بعد نظارت و تقنین پیش رو داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا مقرر شد که با همفکری مرکز پژوهش های مجلس گروه های کاری در هر یک از کمیته های تخصصی برای تدوین این اولویت ها شکل بگیرد.

رئیس مجلس تشریح کرد: رکن این اولویت بندی سند چشم انداز 20 ساله است که تلاش شده گام هایی در ابعاد نظارتی و تقنین در این راستا برداشته شود.

وی خاطرنشان ساخت: تلاش ما این است که از ظرفیت مجلس برای ساماندهی فعالیت های پارلمانی تحت عنوان شکل گیری هیات های پارلمانی و ارتباط با دیگر پارلمان ها و ایفای نقش در مسایل مهم بین المللی و بویژه مسایل مرتبط با جهان اسلام استفاده نماییم..

لاریجانی با اشاره به حضور هیات پارلمانی ایران در اجلاس جاکارتا اظهار داشت: آقای ابوترابی در این اجلاس در ارتباط با مساله غزه پیشنهادات خوبی را مطرح کردند و مقرر شد تا با بهره گیری از ساز و کار دیپلماتیک برای حل مشکل مسلمانان در غزه از این ظرفیت استفاده شود.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مجلس همواره بر مباحث اقتصادی و مشکلاتی که از این زاویه متوجه کشور است توجه خاص دارد، اظهار داشت: در مجلس تلاش می شود تا در بحث تورم، ساز و کارهای کنترلی به کار گرفته شود. چرا که فکر می کنیم مسایل اقتصادی در شرایط کنونی از جمله مباحث مهم است و به همین منظور مجلس مسایل اقتصادی را با دقت و حساسیت دنبال می کند.

وی در ادامه به توجه مجلس به مسایل فرهنگی و ساز و کارهای دینی اشاره کرد و گفت: در هیات رئیسه و کمیسیون فرهنگی به این مسایل پرداخته شده است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه تلاش این است که کشمکش های سیاسی در مجلس هشتم جای خود را به کار کارشناسی بدهد، اظهار داشت: درست است که سلایق مختلف را در مجلس داریم ولی این سلایق باید در قالب کارشناسی برود.

لاریجانی در ادامه با اشاره به توجه مجلس بر تقویت بعد نظارتی مجلس اظهار داشت: به نظر رسید که برای این منظور لازم است آیین نامه مجلس تغییر کند، اصلاحات آیین نامه ای مجلس مراحل پایانی را طی می کند و با این تغییرات امیدواریم نقش نظارتی مجلس دقیق تر و جامع تر از گذشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet