هدر اصلی
1391/08/27 09:25:54
سرویس اقتصادی
کریمیان:

کاهش عیار طلا، مصنوعات طلای کشور را دردنیا بی اعتبار می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره کاهش عیار طلا به منظور رونق درمعاملات آن گفت: کاهش عیار طلا، مصنوعات طلای کشور را دردنیا بی اعتبار می کند.
کاهش عیار طلا، مصنوعات طلای کشور را دردنیا بی اعتبار می کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره کاهش عیار طلا به منظور رونق درمعاملات آن گفت: کاهش عیار طلا، مصنوعات طلای کشور را دردنیا بی اعتبار می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22594.jpg کاهش,عیار,طلا،,مصنوعات,طلای,کشور,را,دردنیا,بی,اعتبار,می,کند Icana

امید کریمیان درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: ارزش طلا پشتوانه خوبی برای پول ملی و سرمایه گذاری و معاملات دربازار است و کاهش خلوص آن از ارزش آن می کاهد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی درادامه اظهار داشت: کاهش عیار طلا به افزایش قاچاق آن می انجامد و همچنین منجر به ایجاد تقابل طلا با نقره خواهد شد.

وی درادامه درباره قیمت دلار دربودجه 92 گفت: اگر درآمدهای نفتی خوب باشد نرخ 1226 تومان برای دلارخوب است درغیر این صورت قیمتی را که بازار تعیین کند مناسب خواهد بود.

کریمیان افزود: تعیین قیمت دلاردربودجه 92 نیازمند کار کارشناسی است و نباید مانند سال قبل 1226 تومان باشد اما عرضه نشود و تشنج دربازار ایجاد کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درادامه با تاکید بر این که نرخ دلار دربودجه 92 پایین تر از نرخ مرکز مبادلات ارزی باشد اظهارداشت: نرخی که برای دلار تعیین می کنیم باید به میزانی باشد که درطول سال مجبور به تغییر آن نباشیم و ثابت بماند.

نماینده مردم مریوان وسروآباد درمجلس درادامه درباره تهاتر پروژه های عمرانی با بخش خصوصی دربودجه سال آینده گفت: بخش خصوصی تمایلی به حضور دراین عرصه نداردچرا که هدفش سود دربازه زمانی کم است.

وی افزود: درپروژه های عمرانی مانند راه ، نیروگاه و بیمارستان که دربازه زمان طولانی تکمیل می شود دولت باید حضور پیدا کند اما پروژه هایی که منافع آنی دارد باید به بخش خصوصی واگذار شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درادامه دراین باره که اگر درآمدهای مالیاتی دربودجه 92 افزایش یابد نرخ آن افزایش خواهد یافت یا پوشش دهی آن؟ گفت:هر دو باید افزایش یابد اما نباید به نحوی باشد که فشاری برمردم واردشود و نمی توان با اعمال سیاست انقباضی به یکباره بار کسری بودجه را بر دوش مردم انداخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet