هدر اصلی
1391/08/27 10:21:52
سرویس فرهنگی
موسوی لارگانی:

مداحان موجب خلوت شدن مراسم عزاداری نشوند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با انتقاد از نحوه اجرای مراسم عزاداری برخی مداحان گفت: استفاده از الفاظ و حرکات نامناسب در عزاداری ها و تنها برجسته کردن ماتم بدون اشاره کردن به هدف امام حسین (ع) در واقعه عاشورا، موجب خلوت شدن مراسم عزاداری می شود.
مداحان موجب خلوت شدن مراسم عزاداری نشوند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با انتقاد از نحوه اجرای مراسم عزاداری برخی مداحان گفت: استفاده از الفاظ و حرکات نامناسب در عزاداری ها و تنها برجسته کردن ماتم بدون اشاره کردن به هدف امام حسین (ع) در واقعه عاشورا، موجب خلوت شدن مراسم عزاداری می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21241.jpg مداحان,موجب,خلوت,شدن,مراسم,عزاداری,نشوند Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) به شیوه سنتی، گفت: برگزاری سنتی مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) از برنامه‌های مهم و با عظمت ایران است و همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی درادامه با انتقاد از ورود خرافات و به کارگیری آلات موسیقی در عزاداری ابا عبدالله (ع) افزود: استفاده از موسیقی‌های نوین و بیان خرافات در مراسم عزاداری ایام محرم، ما را از اهداف امام حسین(ع) که همانا آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و استکبار بوده است، دور می‌کند.

موسوی لارگانی افزود: یکی از مواردی که در مداحی‌ها باید به آن توجه شود، بیان واقعیات براساس احادیث اهل بیت (ع) در کتب معتبر شیعه است، چراکه بیان واقعیات باعث تاثیرگذاری عزاداری‌ها بر روح و جان عزاداران سید الشهدا(ع) می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تعدادی از مداحان با اجرای نامناسب مراسم عزاداری امام حسین (ع)  به حرمت این ایام لطمه وارد می کنند، تصریح کرد: متاسفانه هم‌اکنون برخی مداحان با استفاده از الفاظ نامناسب و یا دادن ریتم خاص آهنگین به اشعار باعث آزار عزاداران امام حسین (ع) می شوند.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری ایام محرم باید ساده برگزار شود، یادآور شد: مداحان نقش بسیار زیادی در حضور مردم در مراسم عزاداری سید الشهدا (ع) در مساجد و ...دارند، به همین دلیل  باید به این نکته توجه کنند که استفاده از الفاظ و حرکات نامناسب در این عزاداری‌ها و تنها برجسته کردن ماتم بدون اشاره کردن به رشادت و هدف امام حسین (ع) در واقعه عاشورا موجب خلوت شدن مراسم عزاداری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet