هدر اصلی
1391/08/27 10:34:28
سرویس دیگر رسانه‌ها
سیداحسن علوی:

چرا باید گمان کنیم تهیه شناسنامه ساختمان کار سختی است؟

عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید:امروزه تهیه شناسنامه ساختمان باید دایم رسانه ای شود زیرا ایران بر روی کمربند زلزله واقع شده که در هر لحظه احتمال وقوع زلزله ای با درجه بندی های مختلف در کشورمان وجود دارد.
چرا باید گمان کنیم تهیه شناسنامه ساختمان کار سختی است؟ عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید:امروزه تهیه شناسنامه ساختمان باید دایم رسانه ای شود زیرا ایران بر روی کمربند زلزله واقع شده که در هر لحظه احتمال وقوع زلزله ای با درجه بندی های مختلف در کشورمان وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/22591.jpg چرا,باید,گمان,کنیم,تهیه,شناسنامه,ساختمان,کار,سختی,است؟ Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید احسن علوی ،با تاکید بر اهمیت شناسنامه ساختمان، به انتقاد شدید از بی توجهی دولت و شهرداریها پرداخت وبه مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: چرا باید گمان کنیم تهیه شناسنامه ساختمان کار سختی است؟ باید به این بیندیشیم که چه مزیت هایی دارد.
سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران ، در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شناسنامه ساختمان یک چک لیست است که می تواند شرایط ساختمانها را مشخص کند ،افزود: امروزه تهیه شناسنامه ساختمان باید دایم رسانه ای شود زیرا ایران بر روی کمربند زلزله آلپ هیمالیا واقع شده که در هر لحظه احتمال وقوع زلزله ای با درجه بندی های مختلف در کشورمان وجود دارد.
نماینده سنندج در مجلس با اعلام اینکه نمونه این ادعا، زلزله 6 ریشتری بود که به تازگی آذربایجان شرقی را لرزاند و آن کشتار بی رحمانه و آن فاجعه انسانی را برای مردم کشورمان به وجود آورد میگوید: البته احتمال زلزله در تهران هم بسیار بالاست، زیرا بیش از 150 سال است زلزله شدیدی در تهران رخ نداده است.
وی با تاکید بر اینکه تاخیر در وقوع زلزله، احتمال زلزله در تهران را روز به روز افزایش میدهد میگوید: با نگاه به ساختمانهایی که در تهران ساخته شده و بر اساس بررسی گروه مشاوران جایکای ژاپن، اگر یک زلزله 7 ریشتری در تهران اتفاق بیفتد، بالاترین خرابی ساختمان و تلفات را در تهران خواهیم داشت.
علوی با ابراز تاسف از اینکه اشکال در این است که گمان میشود شناسنامه ساختمان ربطی به زلزله ندارد ، ادامه داد: شناسنامه ساختمان با آن چک لیستهایی ک در دل خودش دارد، میتواند در بحث نظارت بر ساخت و ساز بسیار مفید باشد. زیرا ظاهر و باطن ساختمانها را مشخص میکند و از سوی دیگر سازندگان را ملزم میکند که فرایند ساخت و ساز و آن کیفیتی که در چک لیستها تعیین شده را رعایت کنند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet