هدر موبایل
1391/08/27 11:04:47
سرویس سیاسی
آقامحمدی خبرداد:

پیگیری آزادی 48گروگان‌ ایرانی در سفر هیات پارلمانی به ترکیه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره برنامه‌های هیات پارلمانی ایران در سفر به ترکیه، افزود: این هیات حامل پیام دکتر علی لاریجانی به رئیس پارلمان ترکیه برای آزادی ۴۸ ایرانی گروگان گرفته شده در سوریه است.
پیگیری آزادی 48گروگان‌ ایرانی در سفر هیات پارلمانی به ترکیه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره برنامه‌های هیات پارلمانی ایران در سفر به ترکیه، افزود: این هیات حامل پیام دکتر علی لاریجانی به رئیس پارلمان ترکیه برای آزادی 48 ایرانی گروگان گرفته شده در سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/27138.jpg پیگیری,آزادی,48گروگان‌,ایرانی,در,سفر,هیات,پارلمانی,به,ترکیه Icana

ابراهیم ‌آقا‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سفر هیات پارلمانی ایران به ترکیه به تعویق افتاده است، گفت: این هیات حامل پیام دکتر لاریجانی به رئیس پارلمان ترکیه برای پیگیری وضعیت آزادی زائران گروگان‌ گرفته شده ایرانی در سوریه است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس و وزارت امور خارجه برای آزادی زائران ایرانی پیگیری‌های خوبی انجام دادند، افزود: دکتر لاریجانی در چند ماه گذشته برای آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه تماس‌های مکرری با همتایان خود در کشورهای مختلف داشت که با توجه به موقعیت ترکیه، این کشور می‌تواند کمک خوبی به تحقق این امر کند.

آقامحمدی با بیان اینکه پیگیری‌های وزارت امور خارجه درباره آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه کم نبوده، یادآور شد: در سفر به ترکیه می‌خواهیم از ظرفیت‌های دیپلماسی پارلمانی ایران برای آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس از جایگاهی مردمی برای پیگیری برخی مسائل برخوردار است، توضیح داد: در این سفر تلاش می‌کنیم تا با استفاده از زبان پارلمانی زمینه‌های آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه را فراهم کنیم و در این حوزه همکاری‌های خوبی با وزارت امور خارجه برقرار کردیم.

هیات پارلمانی ایران با مسئولیت منصور حقیقت‌پور و همراهی جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد، ابراهیم آقا محمدی نماینده خرم آباد و ناصر حمیدی زارع مدیر کل امور مجلس و قوانین وزارت امورخارجه به ترکیه می‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet