هدر موبایل
1391/08/27 10:55:33
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

ضعف نظارت بازار مسکن را آشفته کرده است

یکی از مشکلات همیشگی اقتصاد کشور ما نبود کنترل و نظارت از سوی دستگاه های مسئول است که این نقطه ضعف در بازار مسکن نیز دیده می شود.
ضعف نظارت بازار مسکن را آشفته کرده است یکی از مشکلات همیشگی اقتصاد کشور ما نبود کنترل و نظارت از سوی دستگاه های مسئول است که این نقطه ضعف در بازار مسکن نیز دیده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/4811.jpg ضعف,نظارت,بازار,مسکن,را,آشفته,کرده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی، به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، گفت: آمارها و واقعیت های موجود در جامعه حاکی از آن است که به رغم رکود نسبی در بازار خرید و فروش مسکن، قیمت اجاره بها به شکل صعودی رو به افزایش است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود نظارت و کنترل بر بازار مسکن و به ویژه بازار رهن و اجاره اظهار داشت: افزایش صعودی اجاره بهای مسکن فقط محدود به پایتخت نیست و در سایر شهرها نیز این اتفاق رخ داده است.

این نماینده مجلس نهم در ادامه افزود: در این شرایط بیشترین فشار بر روی افرادی است که به دلیل نداشتن خانه چاره ای به جز اجاره کردن مسکن را ندارند.

یحیی زاده فیروزآبادی با بیان اینکه اقتصاد و بازار و به خصوص بازار مسکن در تمام اجزاء و ابعاد دچار یک نوع رکود است، تصریح کرد: جمع شدن تورم بالا و رکود کمتر در اقتصاد رخ می دهد اما در حال حاضر در کشور ما این اتفاق افتاده و با یک تورم بالا و رکود شدید به شکل همزمان مواجه هستیم.

وی رکود را از بزرگترین دردهای اقتصاد فعلی دانست و عنوان کرد: در این شرایط قیمت ها به هیچ وجه برای مردم مشخص نیست و در بازار مسکن و سایر کالاها هیچ ثباتی وجود ندارد و به این ترتیب مردم قدرت ریسک کمتری برای خرید مسکن و سایر کالاها ندارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس کنترل و نظارت بر بازار مسکن و به ویژه رهن و اجاره را از عوامل جلوگیری از افزایش نرخ اجاره بها اعلام کرد و گفت: یکی از مشکلات همیشگی اقتصاد کشور ما نبود کنترل و نظارت از سوی دستگاه های مسئول است که این نقطه ضعف در بازار مسکن نیز دیده می شود. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet