هدر اصلی
1391/08/27 12:57:50
سرویس بین الملل
نقوی‌حسینی مطرح‌کرد:

تردید لندن از تجهیز مخالفان سوری، بازی جدید استعمار پیر

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تردید لندن با تجهیز مخالفین سوریه به سلاح و مهمات، گفت: با اضافه‌شدن گروه‌های القاعده به معارضین سوریه، انگلیس سعی دارد با عدم ارسال سلاح به تروریست‌های سوری مانع اقدامات افراطی شود که منافع لندن را به خطر می‌اندازد.
تردید لندن از تجهیز مخالفان سوری، بازی جدید استعمار پیر سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تردید لندن با تجهیز مخالفین سوریه به سلاح و مهمات، گفت: با اضافه‌شدن گروه‌های القاعده به معارضین سوریه، انگلیس سعی دارد با عدم ارسال سلاح به تروریست‌های سوری مانع اقدامات افراطی شود که منافع لندن را به خطر می‌اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/8386.jpg تردید,لندن,از,تجهیز,مخالفان,سوری،,بازی,جدید,استعمار,پیر Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص به رسمیت شناختن معارضین سوریه به عنوان نماینده مردم این کشور از سوی کشورهای غربی، اظهارداشت: نشست اخیر دوحه که از سوی آمریکا با هدف ساماندهی مجدد گروه‌های معارض برگزار شد تلاش داشت تا عوامل تندور را ازگروه مخالفان خارجی جدا سازد.

لندن در دوراهی فروختن یا نفرختن اسلحه به معارضان سوری قرار دارد

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم ارسال سلاح به معارضین سوریه از سوی انگلیس خود نشانی دیگر از نگرانی غرب از اقدامات معارضین دارد، تصریح کرد: با اضافه شدن گروه‌های القاعده به معارضین سوریه، انگلیس سعی دارد با عدم ارسال سلاح به تروریست‌هایی که خود حامی آنها است مانع اقدامات افراطی شود که منافع لندن را به خطر می اندازد.

وی، با تاکید بر اینکه غربی‌های باید در بحران سوریه عقلانی برخورد کنند، گفت: میدان دادن به تروریست‌هایی که با بمب‌گذاری و ترور در تلاش برای ساقط کردن دولت مردمی سوریه هستند قطعا دردراز مدت به نفع آنها نخواهد بود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با تاکید براینکه مردم سوریه ائتلاف جدید شکل‌گرفته در دوحه را به عنوان نماینده قانونی خود نخواهند پذیرفت، افزود: تنها راه گذار از بحران سوریه تعامل و گفت‌وگو میان دولت و معارضین است و کشورهای غربی و مرتجع عربی منطقه بادر پیش‌گرفتن راه‌حل منطقی مانع بازگشت آرامش و ثبات به این کشور نباشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم با بیان اینکه ادامه روند بحران در سوریه به نفع غرب نخواهد بود، خاطرنشان کرد: هرمیزان غرب و کشورها مرتجع عربی منطقه بر طبل خشونت‌ها در سوریه بکوبند قطعا به نفع آنها نخواهد بود و باعث سردرگمی آنها خواهد شد.

وزیرامور خارجه انگلیس پس از دیدار با رهبر ائتلاف جدید شورشیان سوری اعلام کرد که لندن ظرف روزهای آینده این گروه را به رسمیت می شناسد، اما با این وجود نمی‌تواند سلاح به آنها تحویل دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet