هدر اصلی
1391/08/27 12:46:23
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه فاقد مشروعیت بین‌‌المللی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:طبق کنوانسیون‌ ژنو هیچ دولتی حق دخالت در امور داخلی سایر کشورها را ندارد،بنابراین ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه فاقد مشروعیت بین‌المللی است.
ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه فاقد مشروعیت بین‌‌المللی است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:طبق کنوانسیون‌ ژنو هیچ دولتی حق دخالت در امور داخلی سایر کشورها را ندارد،بنابراین ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه فاقد مشروعیت بین‌المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/25738.jpg ائتلاف,ملی,مخالفان,دولت,سوریه,فاقد,مشروعیت,بین‌‌المللی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛احمد بخشایش‌‌اردستانی نماینده مردم اردستان در مجلس، ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه توسط اتحادیه عرب و برخی کشورهای غربی را در راستای ایجاد مدیریتی واحد برای گروه‌های اپوزسیون مخالف دولت سوریه دانست وبه باشگاه خبرنگاران گفت: تاکنون مدیریت واحدی که بتواند تمام مخالفین دولت بشار اسد را در زیر سایه خود بیاورد وجود نداشته، لذا شکل‌گیری و شناسایی ائتلاف ملی مخالفان دولت سوریه توسط برخی کشورها با این هدف صورت می‌گیرد که چتر وحدتی برای مخالفان دولت بشار اسد ایجاد کند.

وی با بیان اینکه شناسایی این ائتلاف از سوی برخی کشورها اهمیت چندانی ندارد، افزود: از آنجا که این ائتلاف از داخل کشور سوریه نشأت نگرفته است که با شناسایی آن قدرتش بیشتر شود و این دولت‌های بیگانه هستند که این دولت انتقالی را تأسیس کرده و از ابتدا نیز در امور داخلی این کشور دخالت می‌کردند، بنابراین این ائتلاف از لحاظ کارایی و کارآمدی ارزش زیادی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دولت‌های غربی از ابتدا به دنبال ایجاد اغتشاش و  ناامنی در  سوریه بودند، اظهار داشت: با توجه به این سمت‌گیریهاست که کشورهای غربی این ائتلاف را درست کردند تا مدیریتی واحد برای مخالفان دولت سوریه شکل گیرد، هرچند این دولت هم مطلوب آنها نخواهد بود و آنها به دنبال آن هستند که مبارزه را با این ائتلاف شروع کنند و پس از پیروزی، دولت دیگری را روی کار بیاورند که قطعا موفق هم نخواهند شد.

نماینده مردم اردستان به‌رسمیت شناختن دولت انتقالی در سوریه را مغایر با حقوق بین‌المللی خواند و گفت: طبق کنوانسیون‌ ژنو هیچ دولتی حق دخالت در امور داخلی سایر کشورها را ندارد، بنابراین این ائتلاف فاقد مشروعیت بین‌المللی است.

گفتنی است؛گروه‌های مخالف دولت سوریه در نشستی در دوحه بر تشکیل ائتلافی با نام "ائتلاف ملی سوریه" به توافق رسیدند که پس از به رسمیت‌شناختن این ائتلاف توسط اتحادیه عرب، فرانسه، ایتالیا و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که  به تازگی ائتلاف ملی سوریه را به رسمیت شناختند./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet