هدر اصلی
1391/08/27 15:41:48
سرویس اقتصادی
آقایی مغانجوقی:

توسعه خطوط ریلی نیازمند یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بخش عمرانی توسعه خطوط حمل و نقل ریلی نیازمند یک هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: اگر دولت این اعتبارات را تأمین نکند، ایجاد ۲۵ هزار کیلومتر خطوط ریلی تا سال ۱۴۰۴ غیر ممکن است.
توسعه خطوط ریلی نیازمند یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار است رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بخش عمرانی توسعه خطوط حمل و نقل ریلی نیازمند یک هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: اگر دولت این اعتبارات را تأمین نکند، ایجاد 25 هزار کیلومتر خطوط ریلی تا سال 1404 غیر ممکن است. https://cdn.icana.ir/d/019/12914.jpg توسعه,خطوط,ریلی,نیازمند,یک‌هزار,میلیارد,تومان,اعتبار,است Icana

علی اکبرآقایی مغانجوقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: طبق سند چشم‌انداز 20 ساله کشور باید تا سال 1404 بالغ بر 25 هزار کیلومتر خطوط ریلی در بخش حمل و نقل ایجاد شود که تحقق این موضوع نیازمند صرف اعتبارات کافی است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: تأمین هزینه تمام‌شده زیرساخت‌های ایجاد خطوط ریلی بحث قابل توجهی است و باید اعتبارات مربوط به راه‌آهن به شکل متعادلی اختصاص یابد تا دستگاه‌های اجرایی بتوانند به تعهدات خود در مورد ایجاد زیرساخت‌های حمل ‌و‌ نقل ریلی عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات کل وزارت راه و شهرسازی بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: قطعاً با این اعتبار نمی‌توان تمام خطوط ریلی، حمل و نقل جاده‌ای، دریایی و هوایی را پوشش داد و بنابراین باید طبق قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت اعتبارات مربوط به بخش حمل و نقل به خصوص حمل و نقل ریلی افزایش یابد.

این نماینده مجلس نهم با تأکید بر اینکه بخش عمرانی حمل و نقل ریلی نیازمند یک هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: اگر این اعتبار تأمین شود می‌توان به رقم پیش‌بینی شده برای ایجاد خطوط حمل و نقل ریلی در سند چشم‌انداز 20 ساله دست یافت اما در صورتی که سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی انجام نشود، قطعاً از سند چشم انداز عقب خواهیم ماند.

آقایی مغانجوقی با اشاره به توانمندی کشورمان در تولید یک‌هزار کیلومتر ریل در سال عنوان کرد: به طور قطع تحریم‌ها نیز نمی‌تواند در تولید ریل تأثیر چندانی داشته باشد البته مشروط بر آنکه اعتبارات مربوط به این بخش تعریف شده و اختصاص یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در مورد کیفیت و امنیت ریل‌های تولید داخل گفت: ریل‌های تولید داخل از امنیت و کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و دارای استاندارد لازم هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet