هدر اصلی
1391/08/27 15:14:19
سرویس اجتماعی
طبیب‌زاده نوری:

استخدام 12هزار نیرو نیازمند اخذ مجوز است/ آموزش وپرورش تکلیف نیروهای مازاد را مشخص کند

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه جذب ۱۲هزار نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای از سوی آموزش و پرورش نیازمند اخذ مجوز است، گفت: آموزش وپرورش ابتدا باید تکلیف نیروهای مازاد خود را مشخص کند سپس جذب نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای را در برنامه‌های خود قرار دهد.
استخدام 12هزار نیرو نیازمند اخذ مجوز است/ آموزش وپرورش تکلیف نیروهای مازاد را مشخص کند عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه جذب 12هزار نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای از سوی آموزش و پرورش نیازمند اخذ مجوز است، گفت: آموزش وپرورش ابتدا باید تکلیف نیروهای مازاد خود را مشخص کند سپس جذب نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای را در برنامه‌های خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/6410.jpg استخدام,12هزار,نیرو,نیازمند,اخذ,مجوز,است/,آموزش,وپرورش,تکلیف,نیروهای,مازاد,را,مشخص,کند Icana

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد پتانسیل موجود در آموزش وپرورش برای استخدام 12 هزار نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای، افزود: وزارت آموزش وپرورش بارها اعلام کرده که مدارس کشور، ازدیاد نیرو دارد به گونه‌ای که بسیاری از معلمان بیکار هستند؛ این درحالی است که طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش تعدادی از معلمان بازنشسته شدند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم وزارت آموزش و پرورش نمی‌تواند بدون مجوز، اقدام به استخدام 12 هزار نیرو برای رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای‌ کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر پیگیری چگونگی جذب نیروهای فنی‌وحرفه‌ای در جلسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، یادآور شد: وزیر باید پاسخگوی چنین ابهاماتی باشد؛ زیرا در صورت پر بودن ظرفیت نیرو در آموزش و پرورش، به طور قطع امکان جذب نیروی جدید وجود نداشته و آن با مشکل روبرو می‌کند.

طبیب‌زاده نوری، هرگونه استخدام نیرو در آموزش وپرورش را منوط به کسب مجوز خواند ومتذکر شد: فنی‌وحرفه‌ای مقطعی تخصصی است که نیاز به معلمان متخصص دارد، که در عین حال جذب این نیروها نیز با مجوز قابل انجام است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش ابتدا باید تکلیف نیروهای مازاد خود را مشخص کند سپس جذب نیرو در مقطع فنی‌وحرفه‌ای را در برنامه‌های خود قرار دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس نهم، در پاسخ به این سوال که آیا به طور قطع وزیر آموزش و پرورش، مصوبه مجلس مبنی بر استخدام نیروهای حق التدریس را اجرا می‌کند، افزود: تاکنون خبری درباره اجرا نشدن این مصوبه از سوی وزارت آموزش و پرورش منتشر نشده و مسلم است که این وزارتخانه مکلف به جذب و استخدام این افراد است.

چندی پیش، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که وزیر آموزش و پرورش به دنبال این است تا با اخذ مجوز، 12 هزار نیرو برای فنی و حرفه‌ای‌ها استخدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet