هدر اصلی
1391/08/27 17:05:00
سرویس اقتصادی
ایرانپور:

تاثیر ممنوعیت صادرات محصولات لبنی بر بازار داخلی مقطعی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تاثیر ممنوعیت صادرات محصولات لبنی بر تنظیم بازار داخلی را مقطعی دانست و گفت: باید پیش از هرگونه تصمیم‌گیری معقول و منطقی در مورد واردات و صادرات محصولات لبنی، آمار دقیقی در مورد میزان تولید این محصولات ارائه شود.
تاثیر ممنوعیت صادرات محصولات لبنی بر بازار داخلی مقطعی است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تاثیر ممنوعیت صادرات محصولات لبنی بر تنظیم بازار داخلی را مقطعی دانست و گفت: باید پیش از هرگونه تصمیم‌گیری معقول و منطقی در مورد واردات و صادرات محصولات لبنی، آمار دقیقی در مورد میزان تولید این محصولات ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/19291.jpg تاثیر,ممنوعیت,صادرات,محصولات,لبنی,بر,بازار,داخلی,مقطعی,است Icana

علی ایرانپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: ممنوعیت صادرات برخی از مواد لبنی از دو جنبه قابل بررسی است؛ یکی اینکه در مورد میزان تولید محصولات لبنی خلاء آماری وجود دارد و تا زمانی که آمار دقیق و قابل استنادی در خصوص این محصولات وجود نداشته باشد، نمی‌توان تصمیم‌گیری معقول و منطقی در مورد واردات و صادرات محصولات لبنی انجام داد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضعف آماری در مورد میزان تولید محصولات کشاورزی و دامی کاملا محسوس است، تصریح کرد: اگر آمار دقیقی در مورد میزان تولید محصولات لبنی وجود نداشته باشد، به طور قطع نمی‌توان در مورد واردات و صادرات این محصولات نیز تصمیم درستی اتخاذ کرد.

وی با اشاره به افزایش روز به روز قیمت محصولات لبنی در چند ماه اخیر گفت: قیمت این محصولات دو تا سه برابر شده است و شاید در این شرایط ممنوعیت و محدودیت محصولات لبنی بتواند یک راهکار مناسب باشد اما به طور قطع یک راهکار مقطعی و گذرا است.

این نماینده مجلس نهم در ادامه افزود: برخی از واحدهای صنایع لبنی با کاهش ظرفیت تولید مشغول به فعالیت هستند یا به طور کلی تعطیل شده‌اند و یا نیمه فعال هستند و از همین رو کمبودهایی در بازار محصولات لبنی احساس می‌شود اما در این شرایط ممنوعیت و محدودیت صادرات این محصولات نمی‌تواند موجب تنظیم بازار در بلند مدت شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان گفت: ممنوعیت و محدودیت صادرات محصولات لبنی بیش از هر موضوعی دارای اثرات روانی بر بازار داخلی است و ممکن است پس از رفع شدن این اثر روانی دوباره قیمت محصولات لبنی افزایش بیابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet