هدر اصلی
1391/08/27 16:57:45
سرویس فرهنگی
ندیمی،تاکید کرد:

نگارش کتاب های پرمحتوا؛ پادزهر تهاجم فرهنگی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه جوانان با مطالعه کتاب نسبت به مسائل پیرامون خود آگاهی پیدا می کنند و بیگانگان دیگر نمی‌توانند اطلاعات نادرست به آنها بدهند، افزود: تولید کتاب‌های پرمحتوا تنها پادزهر تهاجم فرهنگی است.
نگارش کتاب های پرمحتوا؛ پادزهر تهاجم فرهنگی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه جوانان با مطالعه کتاب نسبت به مسائل پیرامون خود آگاهی پیدا می کنند و بیگانگان دیگر نمی‌توانند اطلاعات نادرست به آنها بدهند، افزود: تولید کتاب‌های پرمحتوا تنها پادزهر تهاجم فرهنگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/29338.jpg نگارش,کتاب,های,پرمحتوا؛,پادزهر,تهاجم,فرهنگی Icana

ایرج ندیمی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: مطالعه وکتابخوانی غذای روح است وبرای گسترش آن هر چه بگوییم و هراقدامی انجام دهیم، کم است.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد :‌ نویسندگان دانش خود را به روی کاغذ می آورند و خوانندگان برای کسب علم و دانش و آگاهی پیدا کردن نسبت به مسائل اطراف خود به مطالعه کتاب می پردازند.

وی ادامه داد :ا‌ گررمان‌نویسی در سراسر کشور به خوبی  گسترش یابد، علاقه مندان به کتاب‌خوانی نیز به نحو چشمگیر افزایش می یابند و در نتیجه با  افزایش شاخص کتابخوانی در کشور، می‌توانیم توازن نرخ کتاب را نیز به حد استانداربرسانیم.

ندیمی افزود:‌ آموزش صحیح مطالعه  و دسترسی آسان به کتاب، این مهم را به یکی از واجبات و ملزومات زندگی تبدیل می کند، از همین رو باید کتابخوانی از خانواده و مدرسه به دانش آموزان آموزش داده شود که این امر یکی از راههای نهادینه کردن کتابخوانی در جامعه است.

 وی تصریح کرد: ‌بدون تردید ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به‌ویژه در میان کودکان و دانش آموزان، تضمین کننده آینده علمی و رشد فرهنگی کشورمان خواهد بود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد :اگرفرهنگ کتاب، قلم و اندیشه در جامعه ترویج شود، از آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تا حدود زیادی کاسته می‌شود، زیرا ترویج فرهنگ مطالعه در کشور کاری تربیتی و فرهنگی است و نیاز به برنامه‌ریزی در سطح کلان و همکاری همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet