هدر اصلی
1391/08/27 17:36:06
سرویس اقتصادی
عثمانی از دستور کار جلسه علنی فردا خبر داد:

طرح دوفوریتی کاهش وابستگی هزینه های جاری دولت به درآمدهای نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح دوفوریتی کاهش وابستگی هزینه های جاری دولت به هزینه های نفتی در جلسه علنی فردا خبر داد.
طرح دوفوریتی کاهش وابستگی هزینه های جاری دولت به درآمدهای نفتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح دوفوریتی کاهش وابستگی هزینه های جاری دولت به هزینه های نفتی در جلسه علنی فردا خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/29417.jpg طرح,دوفوریتی,کاهش,وابستگی,هزینه,های,جاری,دولت,به,درآمدهای,نفتی Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو  با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:در جلسه علنی فردا طرح دوفوریتی کاهش وابستگی هزینه های جاری دولت به هزینه های نفتی در صحن علنی مطرح می شود که این طرح در حدود 110 امضا از جانب نمایندگان مجلس نیز دارد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید قانون برنامه پنجم بر  لزوم جدایی بودجه از نفت افزود: در قانون برنامه پنجم تاکید شده است که تا پایان برنامه باید وابستگی بودجه جاری به نفت قطع شود، اما در این طرح مسائل دیگری مورد تاکید قرار گرفته است و ماهیت طرح دوفوریتی که فردا مطرح می شود به این شکل نیست.

 عثمانی در تشریح ماهیت این طرح دوفوریتی گفت: در این طرح دولت ملزم شده است که در بودجه سنواتی سال 92 وابستگی‌ هزینه‌های جاری به درآمدهای غیر نفتی باید پوشش 70 درصدی داشته باشد .

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس  تاکید کرد:بر اساس این طرح دولت باید تا پایان برنامه پنجم هر سال 110 درصد این پوشش هزینه های جاری را افزایش دهد به نحوی که تا پایان برنامه به طور کلی وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به طور کلی قطع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet