هدر اصلی
1391/08/28 13:24:24
سرویس سیاسی
ندیمی درباره سئوال خود از مصطفی محمدنجار:

وزیر کشور پاسخگوی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قرار بود نصف مالیات بر ارزش افزوده به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص داده شود، گفت: با مشکلات موجود برخی شهرداری‌ها قادر به پرداخت حقوق کارمندان خود نیستند.
وزیر کشور پاسخگوی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قرار بود نصف مالیات بر ارزش افزوده به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص داده شود، گفت: با مشکلات موجود برخی شهرداری‌ها قادر به پرداخت حقوق کارمندان خود نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/26202.jpg وزیر,کشور,پاسخگوی,مشکلات,شهرداری‌ها,و,دهیاری‌ها,باشد Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوع سوال خود از وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: سوالی از مصطفی محمد نجار درباره مشکلات تامین مالی شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مطرح است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در کلان شهرها تعریف مشخصی برای درآمد شهرداری‌ها وجود دارد، افزود: در برخی شهرها درآمدهایی ناشی از ساخت و ساز یا صنایع بزرگ برای شهرداری‌ها وجود دارد اما در بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها اگر منابعی به شهرداری‌ها یا دهیاری‌ها داده نشود این نهادها نمی‌توانند فعالیت‌های خود را اداره کنند.

وی با بیان اینکه با مشکلات موجود برخی شهرداری‌ها قادر به پرداخت حقوق کارمندان خود نیستند، تصریح کرد: در این میان تعداد زیادی از شهرداری‌ها قادر به جمع‌آوری زباله‌ها نیستند و از ارائه خدمات شهری ناتوان هستند.

ندیمی با بیان اینکه شوراهای اسلامی برای آنکه کار مردم به مردم واگذار شود، تشکیل شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از 70 درصد جمعیت کشور در شهرهای کوچک هستند و درآمد ناچیزی دارند نباید به حال خود رها شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به وضعیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در شهرهای کوچک بی‌تفاوت بود، توضیح داد: با گذشت 8 ماه از سال بودجه مناسبی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص داده نشده است.

وی با بیان اینکه نگرانی‌ها درباره وضعیت شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها قابل لمس است، تاکید کرد: وزارت کشور نسبت به این نهادها و ارائه تسهیلات و پرداخت حق آنها از منابع مالیات بر ارزش افزوده اقدامات لازم را انجام نداده است و امروز نگران وضعیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بسیار نگران کننده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قرار بود نصف مالیات بر ارزش افزوده به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص داده شود، گفت: سوالی که از مصطفی محمد نجار دارم این است که چرا منابع حاصله از مالیات بر ارزش افزوده به دست نیامده یا در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار نگرفته یا این سازمان منابع لازم را در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار نداده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet