هدر اصلی
1391/08/30 09:37:40
سرویس بین الملل
در واکنش به حمایت اتحادیه اروپا از ائتلاف ضدسوری

منصوری‌آرانی:اروپا از تنش در سوریه نفع می‌برد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس حمایت اتحادیه اروپا از ائتلاف جدید ضد سوری را عامل افزایش درگیری‌ها در سوریه دانست و گفت:به رسمیت‌شناختن معارضین سوریه به عنوان نماینده قانونی این کشور از سوی اتحادیه اروپا اوضاع سوریه را پیچیده‌تر می‌کند.
منصوری‌آرانی:اروپا از تنش در سوریه نفع می‌برد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس حمایت اتحادیه اروپا از ائتلاف جدید ضد سوری را عامل افزایش درگیری‌ها در سوریه دانست و گفت:به رسمیت‌شناختن معارضین سوریه به عنوان نماینده قانونی این کشور از سوی اتحادیه اروپا اوضاع سوریه را پیچیده‌تر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2614.jpg منصوری‌آرانی:اروپا,از,تنش,در,سوریه,نفع,می‌برد Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص به رسمیت شناختن گروه جدید ضد سوری از سوی اتحادیه اروپا، گفت: معارضین سوریه سعی دارند با جلب نظر کشورهای دارای حق وتو در شورای امنیت بار دیگر پرونده این کشور را در این نهاد بین‌المللی به روی میز بیاورند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای غربی وعربی منطقه در حمایت از معارضین سوری سردرگم شده‌اند، تصریح کرد: کشورهای اروپایی و عربی منطقه که مخالف دولت سوریه هستند سعی دارند با تغییر وبازنگری در معاهده منع ارسال سلاح به معارضین سوری که در اتحادیه اروپا به تصویب رسیده، گامی نو را در بحران این کشور بردارند.

وی، با بیان اینکه معارضین سوریه با رایزنی‌های دیپلماتیک سعی دارند افکارعمومی را به نفع خود کنند، گفت: حمایت اتحادیه اروپا از گروه جدید معارضین سوری به افزایش درگیری‌ها در سوریه منجر می شود.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به سکوت شورای‌امنیت در قبال به رسمیت‌شناختن معارضین سوریه به عنوان نماینده قانونی این کشور از سوی  اتحادیه اروپا، تصریح کرد: دخالت در امور داخلی کشورها مغایر با منشور سازمان‌ملل است و قطعاً شورای امنیت معارضین سوریه را به رسمیت نخواهد شناخت .

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه  اتحادیه اروپا در سوریه به دنبال فرافکنی است، خاطرنشان کرد: تصمیم گیری جدید اتحادیه اروپا و اظهارات دبیرکل ناتو  مبنی بر تلاش بشار اسد برای کشاندن بحران سوریه به کشورهای همسایه نشان دیگری از فرافکنی های اتحادیه اروپا و ناتو  دارد.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که روز دوشنبه در نشستی در بروکسل گردهم آمده بودند، توافق کردند ائتلاف مخالفان رژیم سوریه را به عنوان «نماینده مشروع مطالبات مردم سوریه» به رسمیت بشناسند ائتلاف جدید مخالفان سوریه که پس از امضای توافق نامه‌ای در یازدهم نوامبر میان گروههای مخالف سوریه در دوحه، پایتخت قطر، تشکیل شد وظیفه دارد یک دولت موقت در تبعید تشکیل دهد اما پیش از اینکار باید موافقت جامعه بین المللی را بدست آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet