شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/25 17:09:00
سرویس سیاسی
آیت ا... صافی گلپایگانی:

مجلس باید در جایی که لازم است با صراحت و بدون ملاحظه نظر خودش را مطرح کند

دکتر علی لاریجانی و اعضای هیات رئیسه در ادامه دیدار با مراجع تقلید، عصر امروز دوشنبه با آیت ا... صافی گلپایگانی دیدار و مذاکره کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، آیت ا... صافی گلپایگانی در این دیدار با اشاره به جایگاه والای مجلس در نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: مجلس باید در کلیه مسایل صاحب نظر باشد و در جایی که لازم است موضع گیری کند و سکوت نکند.

وی افزود: یک نماینده مجلس در تمام مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مسئول است و برای اینکه بتواند به وظایف خود به خوبی عمل کند باید در حوزه های مختلف مجتهد باشد و در غیر این صورت از مراجع کارشناسی اطلاعات لازم را برای اعمال نظر خود در خصوص طرح ها و لوایح به دست آورد.

وی تصریح کرد: نمایندگی مجلس یک امانت است و چنانچه نمایندگان در ایفای مسئولیت خود غفلت کنند، خیانت در امانت صورت گرفته و با توجه به اینکه نمایندگان ابتدای فعالیتشان به قرآن مجید سوگند یاد می کنند، در صورت کوتاهی در حمایت از حقوق مردم باید کفاره بدهند.

آیت ا... صافی گلپایگانی با تاکید بر اهمیت مسایل اقتصادی و مشکلاتی که مردم در این حوزه دارند اظهار داشت: تلاش نمایندگان باید بر این قرار بگیرد تا آنجایی که می توانند از بار مشکلات مردم بکاهند، هر چند که می دانند حل این مشکلات در کوتاه مدت کار دشواری است.

وی افزود: یک نماینده در جایی که لازم می داند باید با صراحت لهجه و بدون ملاحظه نسبت به خوشایند دیگران مطالب خودش را بیان کند، چرا که اگر این سخنان را در جای خودش اعلام نکند در انجام مسئولیتش کوتاهی کرده است.

آیت ا... صافی گلپایگانی خاطرنشان کرد: موضع گیری نمایندگان باید برای حفظ همه جهات مملکت، هویت اسلامی و دفاع از حقوق ملت باشد و کسانی که این کار را انجام می دهند اقدام مقدس و بزرگی را به جا آورده اند.

گفتنبی است در ابتدای این دیدار دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد مجلس و تلاش‌هایی که برای تدوین استراتژی مجلس هشتم و اولویت‌بندی برنامه‌های کمیسیون‌های تخصصی مجلس صورت گرفته، ارائه داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet