هدر اصلی
1391/08/28 11:44:41
سرویس اقتصادی
بنی‌هاشمی چهارم اعلام کرد:

حمایت کمیسیون انرژی از ورود بخش خصوصی برای صادرات برق

عضو کمیسیون انرژی مجلس‌ با بیان اینکه بهترین گزینه برای مازاد تولید برق صادارت است، حمایت کمیسیون متبوعش در خصوص ورود بخش خصوصی و صادارت برق را اعلام کرد.
حمایت کمیسیون انرژی از ورود بخش خصوصی برای صادرات برق عضو کمیسیون انرژی مجلس‌ با بیان اینکه بهترین گزینه برای مازاد تولید برق صادارت است، حمایت کمیسیون متبوعش در خصوص ورود بخش خصوصی و صادارت برق را اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4600.jpg حمایت,کمیسیون,انرژی,از,ورود,بخش,خصوصی,برای,صادرات,برق Icana

سیدهاشم بنی‌هاشمی چهارم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه در شرایط کنونی ما بیشتر از میزان مصرف خود برق تولید می‌کنیم، تصریح کرد: به این دلیل که ما تولید مازاد داریم می‌توانیم صادارت برق را دنبال کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات‌ درمجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افزایش مازاد تولید برای توسعه کشور ضروری است، افزود: صادرات برق یکی از راهکارها و برنامه‌های مناسب برای تولید مازاد برق در کشور است که باید از سوی حاکمیت هم حمایت شود.

این نماینده مردم در مجلس  نهم با بیان اینکه ظرفیت مناسب برای فعالیت بخش خصوصی در داخل کشور وجود دارد، ادامه داد: ما باید با ورود بخش خصوصی به تولیدات برقی کشور بهینه‌سازی تولید و افزایش صادارت را دنبال کنیم.

بنی‌هاشمی یادآور شد: ورود بخش خصوصی به صنعت برق روند مثبتی برای کشور داشته به طوری که لطمه‌ای به کشور وارد نکرده علاوه بر این میزان درآمد حاصل از صادرات برق برای ایران در سال گذشته افزون بر ۸۰۰ میلیون دلار بوده که باید توجه داشت با واگذاری صادارت به برق این ارز آوری برای کشور کاهش نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اهداف برنامه پنجم توسعه و با واگذاری صادرات برق به بخش خصوصی، این میزان به بیش از یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، گفت: با توجه به تحریم‌های اعمال شده و کاهش صادرات نفت، صادرات برق می‌تواند کمک در آمدی برای کشور بوده و به نوعی جبران این خلاءهای ایجاد شده را پوشش دهد.

بنی‌هاشمی ادامه داد: ما باید در ابتدا صادرات برق را به کشورهای همسایه را دنبال کنیم و پس از آن به سراغ سایر کشورها و بازارهای جدید برویم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون در خصوص صادارت برق سخن گفت و افزود: اعضای کمیسیون به این دلیل که صادرات برق برای کشور ارزآوری مناسبی دارد، از این اقدام حمایت می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet