شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/28 15:16:37
سرویس فرهنگی
سلیمی :

اکران سکولاریسم بر پرده سینما

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب سینمای ایران گفت: در شرایط کنونی سینمای ایران بیمار است و باید به صورت اورژانسی درمان شود. فیلم هایی که درسینما اکران می شوند،سکولاریسم راتبلیغ می کنند.
اکران سکولاریسم بر پرده سینما عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب سینمای ایران گفت: در شرایط کنونی سینمای ایران بیمار است و باید به صورت اورژانسی درمان شود. فیلم هایی که درسینما اکران می شوند،سکولاریسم راتبلیغ می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/27982.jpg اکران,سکولاریسم,بر,پرده,سینما Icana

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت سینما در شرایط کنونی، گفت: حقیقتا فیلم‌هایی که هم‌اکنون در سینما اکران می‌شود، در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست چراکه این فیلم‌ها سکولاریسم را ترویج می‌کنند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: درشرایط کنونی ازافرادی خاص برای ساخت فیلم درسینما حمایت می‌شود. کما اینکه اخبارساخت فیلم "لاله" موج منفی در جامعه ایجاد کرد و درنهایت تنها از گردونه حمایت دولت خارج شد.ما منکر لزوم حمایت از همه هنرمندان نیستیم، ولی باید برای ساخت فیلم‌هایی با موضوع انقلاب اسلامی و فیلم‌هایی که ترویج کننده فرهنگ اسلامی در جامعه هستند، تلاش بیشتری صورت گیرد.

سلیمی با بیان اینکه بودجه‌ای که به انجام امور فرهنگی اختصاص داده شده، محدود است، عنوان کرد: در شرایط کنونی بودجه‌ای که به انجام فعالیت‌های فرهنگی اختصاص داده شده، باید تغییر کند و به طور مجدد با رویکرد جدید و با عنایت ویژه، تنظیم شود.

عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به ضرورت افزایش بودجه فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه، یادآورشد: امسال در بخش ارسال مبلغان دینی با مشکل کمبود بودجه فرهنگی روبرو هستیم و این در حالی است که حضور این افراد برای حفظ و ترویج فرهنگ اسلامی در کشور ضروری است و باید در مورد اختصاص بودجه به این بخش تجدید نظر شود.

سلیمی با بیان اینکه سینمای ایران به اصلاح نیازدارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی سینمای ایران بیمار است و به درمان اوژانسی نیاز دارد.

مسئول امور سینمایی مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با انتقاد از وضعیت کنونی سینمای ایران گفت: روحانیت باید هم در عرصه آموزش و تکنیک و هم در عرصه تولید محتوا به تولید آثار فاخر دینی بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet