هدر اصلی
1391/08/28 07:46:00
سرویس صحن
نقوی‌حسینی:

اجرای طرح روستا‌مرکزی با مشکلات درگیر است

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس با اشاره به اینکه طرح روستا‌مرکز در بسیاری از روستا‌های ایران اجرا می‌شود گفت: عدم پرداخت هزینه سرویس این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش موجب بروز مشکلاتی شده است.
اجرای طرح روستا‌مرکزی با مشکلات درگیر است نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس با اشاره به اینکه طرح روستا‌مرکز در بسیاری از روستا‌های ایران اجرا می‌شود گفت: عدم پرداخت هزینه سرویس این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش موجب بروز مشکلاتی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/1482.jpg اجرای,طرح,روستا‌مرکزی,با,مشکلات,درگیر,است Icana

سید حسین نقوی حسینی درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح روستا‌مرکز در بسیاری از روستا‌های ایران اجرا می‌شود گفت: عدم پرداخت هزینه سرویس این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش موجب بروز مشکلاتی شده است که مهمترین آن جا ماندن دانش‌آموزان از تحصیل است.

 نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح روستا‌مرکزی توانسته دانش‌‌اموزان را در نقاط مختلف و پراکنده روستایی در یک جا متمرکز کند و کلاس‌های درس را بر‌پا نماید تصریح کرد: پرداخت نشدن هزینه سرویس این دانش‌آموزان از سوی وزارت آموزش و پرورش موجب نرسیدن آن‌ها به کلاس درس خواهد شد.

وی با مثبت ارزیابی کردن پیشنهاد طرح روستا مرکزی از سوی آموزش و پرورش افزود: به واسطه اجرای این طرح دانش‌آموزان در روستا‌های پراکنده  توسط سرویس‌ها جمع‌آوری شده و به مدرسه روستای مرکزی برده می‌شوند که در این صورت در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی شده و امکان آموزش برای دانش‌آموزان در برخی از روستا‌های محروم که امکانات مناسبی نداشتن فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اجرای طرح روستا مرکزی در خیلی از زمینه‌ها از هدر رفتن انرژی و سرمایه جلوگیری می‌کند گفت: این طرح بسیار خوب بوده و روستا‌هایی که دانش‌آموزان کمی دارند می‌توانند از طریق وسایل نقلیه مشخص دانش‌آموزان خود را به یک روستا به عنوان مرکزی فرستاده تا در کلاس‌های درس شرکت نمایند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به صرفه جویی انجام شده در حوزه مدیریت و هم در حوزه ساختمان مدارس توسط طرح روستا مرکزی تصریح کرد: مدت‌هاست که پرداخت نشدن هزینه سرویس این روستا‌مرکز‌ها از سوی آموزش و پرورش اجرای این طرح را با مشکل روبه‌رو کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یاد‌آور شد: بها دادن به طرح‌هایی چون روستا‌مرکز از سوی مسئولان می‌تواند موجبات رشد فرهنگی و آموزش جامعه را فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet