هدر اصلی
1391/08/28 11:03:35
سرویس صحن
نکو در نطق میان دستور:

مولفه‌های اقتصاد مقاومتی با همایش و سمینار محقق نمی‌شود

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شعار سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، گفت: تحقق مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و تولید ملی با برگزاری همایش و سمینار محقق نمی‌شود بلکه باید گام‌های اساسی در این زمینه برداشت.
مولفه‌های اقتصاد مقاومتی با همایش و سمینار محقق نمی‌شود دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شعار سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، گفت: تحقق مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و تولید ملی با برگزاری همایش و سمینار محقق نمی‌شود بلکه باید گام‌های اساسی در این زمینه برداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/25789.jpg مولفه‌های,اقتصاد,مقاومتی,با,همایش,و,سمینار,محقق,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم نکو در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور افزود: امروزه شاهد پیشرفت‌های مختلفی در تمامی زمینه‌ها هستیم اما مشکلاتی نیز بر سر راه تحقق اهداف اقتصادی کشور وجود دارد که باید به دور از حاشیه‌سازی و اختلاف‌افکنی نسبت به رفع آنها اقدام شود.

نماینده مردم رباط‌ کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی که در رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه اهداف اقتصادی کشور وجود دارد پرهیز از اختلاف بین مسئولان است که هرگونه اختلاف بین مسوولان باعث شاد کردن دشمنان شده و ملت ایران را از مسیر پیشرفت منحرف می‌کند.

وی افزود: ملت سرافراز ایران از تحریم‌های اقتصادی و سیاسی  هراسی ندارد بلکه اختلافات بین مسئولین است که مردم را نگران کرده و به تولید ملی ضربه وارد می‌کند که باید به این مساله توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: تعیین شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب نشاندهنده بصیرت ایشان از اوضاع اقتصادی کشور است که من معتقدم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید ملی فقط نباید به برگزاری سمینار و همایش اقدام کرد بلکه باید گام‌های اساسی در این زمینه برداشته شود.

نکو تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی ریاضت اقتصادی نیست بلکه اقتصاد مقاومتی به رشد موزون شاخص‌های اقتصادی کشور منجر شده که از این طریق می‌توان به بلندترین مرتبه‌های اقتصادی و سیاسی در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای دست یابیم که این مهم جز با حرکت‌های علمی و کارشناسی شده امکان‌پذیر نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید با فرهنگ‌سازی و همین طور ارتقای سطح کیفی تولیدات ملی مردم را نسبت به خرید کالای ایرانی تشویق کنیم که این مهم نیز از طریق حمایت از تولیدکنندگان داخلی  به دست می‌آید.

وی ادامه داد: امروزه صحنه‌ای بین‌المللی از دیپلماسی دولت‌ها به دیپلماسی ملت‌ها تغییر کرده که دیپلماسی قوی کشورمان نیز در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مشهود است.

نماینده مردم رباط کریم وبهارستان در مجلس تاکید کرد: بیداری اسلامی کشورهای منطقه باعث شده تا خشم رژیم اشغالگر قدس  برانگیخته شود و اقدام به کشتار وحشیانه غیرنظامیان در نوار غزه کند که این موضوع ماهیت دروغ و تزویر غرب را در دفاع از آزادی بیان و حقوق بشر به خوبی بر همگان روشن کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی مشکلات موجود در حوزه انتخابیه‌اش گفت: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که در شهرهای بهارستان و رباط کریم وجود دارد این است که بیشتر مدارس این منطقه دو نوبته بوده و همین طور مدرم این منطقه نیز از نبود بیمارستان مجهز رنج می‌برند که از مسئولان می‌خواهم تا نسبت به رفع مشکلات اقدامات لازم را  انجام دهد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در شهرهای رباط کریم وبهارستان وجود دارد مناسب نبودن سرانه‌های فرهنگی و ورزشی در منطقه است که باید به این موضوعات نیز رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet