هدر اصلی
1391/08/28 14:01:06
سرویس اقتصادی
بهمئی خبر داد:

جلسه کمیته نفت و گاز مجلس با وزارت نفت برای سهمیه‌بندی گازوئیل

رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس از برگزاری نشست مشترک میان اعضای این کمیته با مسئولان وزارت نفت در خصوص سهمیه‌بندی گازوئیل خبر داد.
جلسه کمیته نفت و گاز مجلس با وزارت نفت برای سهمیه‌بندی گازوئیل رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس از برگزاری نشست مشترک میان اعضای این کمیته با مسئولان وزارت نفت در خصوص سهمیه‌بندی گازوئیل خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/29420.jpg جلسه,کمیته,نفت,و,گاز,مجلس,با,وزارت,نفت,برای,سهمیه‌بندی,گازوئیل Icana

شمس‌الله بهمئی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره سهمیه بندی گازوئیل، گفت: هنوز تصمیمی بر سهمیه بندی کردن گازوئیل اتخاذ نشده است و این مسئله نیاز به کار کارشناسی دارد.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعضای کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی به همین منظور روز دوشنبه در محل وزارت نفت نشستی مشترک با کارشناسان وزارت نفت برگزار می‌کنند که در این جلسه در مورد سهمیه بندی کردن گازوئیل تصمیم‌گیری می‌شود.

وی درباره اینکه آیا سهمیه بندی گازوئیل از میزان قاچاق آن می‌کاهد یا خیر، گفت: فکر نمی‌کنم با سهیمه بندی گازوئیل میزان قاچاق آن کاهش یابد و اصولاً سهمیه بندی نمی‌تواند از میزان قاچاق بکاهد؛ سهمیه بندی کردن بنزین هم نشان داد که تأثیری بر میزان قاچاق آن نداشت.

رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس بر لزوم کار کارشناسی تأکید کرد و افزود: باید مسائلی مثل سهیمه بندی کردن گازوئیل پس از کار کارشناسی عملیاتی شود.

در هیمن حال مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه سهمیه بندی گازوئیل موردنیاز بخش‌های صنعتی در آینده نزدیک اعمال می‌شود، گفت: جزئیات این طرح در وزارت نفت در دست بررسی است.

 قیمت بسیار کم فرآورده نفت و گاز در مقایسه با بازارهای جهانی و کشورهای منطقه و نیز میزان بالای مصرف در بخش های صنعتی، به ویژه در فصول سرد سال مشکلات متعددی مانندسهمیه بندی گازوئیل صنایع و کشاورزی در دست بررسی است  افزایش پدیده شوم قاچاق و نیز مصرف بسیار بالا را به وجود آورده است.

این روند دولت را بر آن داشته است تا به زودی سهمیه بندی گازوئیل را برای بخش های صنعتی و کشاورزی در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet