هدر اصلی
1391/08/28 13:51:43
سرویس استان ها
نوری با اشاره به محدودیت برداشت آب از کرخه اعلام کرد

کشاورزان از کشت ذرت و گندم جا مانده‌اند

نماینده مردم شوش در مجلس نهم با اشاره به محدودیت برداشت آب از کرخه اعلام کرد: تصمیم وزارت نیرو کشاورزان را از کشت گندم و ذرت محروم و باعث متضرر شدن آنها شد.
کشاورزان از کشت ذرت و گندم جا مانده‌اند نماینده مردم شوش در مجلس نهم با اشاره به محدودیت برداشت آب از کرخه اعلام کرد: تصمیم وزارت نیرو کشاورزان را از کشت گندم و ذرت محروم و باعث متضرر شدن آنها شد. https://cdn.icana.ir/d/019/22458.jpg کشاورزان,از,کشت,ذرت,و,گندم,جا,مانده‌اند Icana

سید راضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این‌که کشاورزان منطقه شوش و دشت آزادگان همچنین هویزه با توجه به محدودیت برداشت آب از کرخه امکان کشاورزی و از کشت انواع محصولات محروم شده‌اند، اعلام کرد: پیش از این ممنوعیت برداشت آب در فصل کاشت ذرت کشاورزان را مجبور کرد که از کشت این محصول مهم خودداری  کنند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این‌که کشت در سال‌های گذشته در این مناطق آزاد بوده است، افزود: امسال با اعلام ممنوع بودن برداشت آب از کرخه کشت ذرت در منطقه انجام نگرفت.

وی ادامه داد: کشاورزان نتوانستند در فصل کاشت ذرت اقدامی انجام دهند لذا مردم لحظه شماری می‌کردند تا بتوانند با آغاز شدن فصل کشت گندم، ضرر خود را جبران کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نهم ضمن ابراز تأسف از این که در فصل کشت  گندم نیز دولت محدودیت برداشت آب از کرخه را برای کشاورزان اعلام کرد، تصریح  کرد: در این مرحله کشاورزان با محدودیت 50 درصدی برداشت آب از کرخه مواجه شده‌اند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این‌که کشاورزان از نظر مالی ضعیف هستند و باید امرار معاش کنند به اثرات خشکسالی چند سال اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت: با این شرایط چگونه کشاورزان منطقه امرار معاش کنند.

نوری در ادامه تذکراتی که به وزیر نیرو در این زمینه داده شده را یادآوری کرد و افزود:  در یکی از جلسات با وزیر نیرو، اثرات محدودیت برداشت آب از کرخه بر روی زندگی کشاورزان و کشت انواع محصولات را مطرح کردیم.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس نهم با بیان این‌که کاهش ذخیره آب سد کرخه را دلیل این تصمیم وزارت نیرو مطرح کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی شود تا وضعیت نزولات آسمانی نیز مشخص شود؛ طبق صحبت‌های مسئولان وزارت نیرو در صورتی که میزان بارش باران چشمگیر باشد این محدودیت‌ها حذف خوهد شد.

 وی با اشاره به اعتراضات مطرح شده وجود سدهایی در بالادست مانند سیمره را دلیل دیگری از کم آبی کرخه عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر سد سیمره خالی شده است اما باید سهم آب هر کدام از مناطق مشخص شود.

نوری با بیان این‌که کاربرد سد سیمره تنها به منظور تولید برق است، اعلام کرد: متأسفانه غیر از تولید برق در زمینه‌های دیگر نیز از آن استفاده می‌شود. /

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet