هدر اصلی
1391/08/28 14:34:07
سرویس اقتصادی
حیدرپور شهرضایی:

قیمت دلاربعد ازرسیدن طرح سوال از رییس جمهور به صحن روند رو به‌کاهش گرفت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در دو تا سه هفته اخیر که مسئله طرح سوال از رییس جمهور به صحن علنی آمده است مقدار زیادی بازار ارز مدیریت شده و نرخ ارز روند رو به نزول منطقی به خود گرفته است.
قیمت دلاربعد ازرسیدن طرح سوال از رییس جمهور به صحن روند رو به‌کاهش گرفت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در دو تا سه هفته اخیر که مسئله طرح سوال از رییس جمهور به صحن علنی آمده است مقدار زیادی بازار ارز مدیریت شده و نرخ ارز روند رو به نزول منطقی به خود گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg قیمت,دلاربعد,ازرسیدن,طرح,سوال,از,رییس,جمهور,به,صحن,روند,رو,به‌کاهش,گرفت Icana

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مسئله مطرح شده از جانب  وزیر امور اقتصاد و دارایی مبنی بر این که ارز تک نرخی از اول آذر می آید، گفت:ما از تک نرخی بودن استقبال می کنیم اما مجلس باید یقیین پیدا کند که  ارز تک نرخی خواهد شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مجلس در جلسه طرح سوال نیز به دنبال رسیدن به این نقطه است که ارز باید یک نرخ داشته باشد چرا که نرخ مرجع،نرخ مرکز مبادلات ارزی جعلی است  و ما در این جلسه به دنبال این هستیم که تاکید شود که تنها باید یک نرخ ارز باشد و مرکز تعیین کننده این نرخ ارز نیز باید شورای پول و اعتبار بانک مرکزی باشد.

حیدرپور شهرضایی در تشریح این مطلب گفت:این تعیین نرخ در شورای پول و اعتبار نیز نباید به صورت صوری باشد و آقای رییس جمهور در نهایت تعیین کننده نهایی باشد.

وی با اشاره به ادعای وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر ارز تک نرخی از ابتدای آذر گفت: ما موافق تک نرخی شدن ارز هستیم اما به راستی تحقق ارز تک نرخی در دو یا سه روز ممکن نیست.

حیدرپور شهرضایی ادبیات غیر کارشناسی دولت را عامل مهمی در  از بین رفتن ثبات نسبی ایجاد شده در بازار توصیف وتصریح کرد:این دست از ادبیات غیر کارشناسی سخنگوی اقتصادی دولت می تواند بازار را دچار تنش کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به تاثیر اقدام طرح سوال از رییس جمهور در کنترل بازار ارز گفت:برداشت ما این است که در دو تا سه هفته اخیر که مسئله طرح سوال از رییس جمهور به صحن علنی آمده است مقدار زیادی بازار ارز مدیریت شده و نرخ ارز روند رو به نزول منطقی به خود گرفته است.

وی تاکید کرد: هدف ما از طرح سوال تصفیه حساب سیاسی و یا حال گیری نیست بلکه هدف این است که جلوی اقدامات ویرانگری که در عرصه اقتصادی در حال وقوع است گرفته شود.

حیدرپورشهرضایی اقدام مجلس در طرح سوال از رییس جمهور را تا این لحظه بر کنترل قیمت ارز موفق توصیف و تصریح کرد: مقدار زیادی در این زمینه موفق بوده ایم و شاهدمان نیز کاهش نسبی قیمت دلار از زمان رسیدن طرح سوال از رییس جمهور به صحن علنی مجلس است.

وی ادامه داد:همین که طرح سوال کردیم دولت را ملزم ساختیم تا اقدام دقیقی را در جهت کنترل قیمت دلار انجام دهد و بعد از حضور رییس جمهور در صحن علنی مجلس و بررسی های لازم ، رییس جمهو را ملزم به دست برداشتن از اقدامات سلیقه ای و شخصی می کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس تاکید کرد: امیدواریم در این جلسه رییس جمهور را ملزم کنیم تا دست از تصمیمات شخصی و غیر کارشناسی در حیطه مسائل معیشتی و اقتصادی مردم بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet