ایام محرم 1398
1387/09/25 18:18:00
سرویس سیاسی
آیت ا... شبیری زنجانی:

در مجلس باید قوانینی تصویب شود که کمتر با شورای نگهبان اصطکاک پیدا کند

آیت ا... شبیری زنجانی در دیدار با رئیس و اعضای هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در مجلس باید قوانینی تصویب شود که کمتر با شورای نگهبان اصطکاک پیدا کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، وی افزود: در کشور اسلامی قوانین باید بگونه ای تصویب شود که مبانی فقهی اسلامی زیر و رو نشود.

آیت ا... شبیری زنجانی تصریح کرد: رویکرد ما در تصویب قوانین نباید نظر و خوشایند خارجی ها باشد بلکه باید اساس کار، مبانی اسلامی باشد.

وی با تاکید بر دقت نظر در تصویب قوانین اظهار داشت: روال تصویب قوانین نباید بگونه ای باشد که قوانین ثانویه جای قوانین ثابت و اساسی را بگیرد.

آیت ا... شبیری زنجانی افزود: اگر برای تصویب یک قانون زمان بیشتری صرف شود اما در عوض مفاد آن قانون و ضرورت آن روشن باشد بهتر از این است که قوانین عجولانه و بدون دقت نظر کارشناسی تصویب شود.

وی در ادامه با اشاره به خلوص نیت اظهار داشت: نمایندگان و سایر مسئولین باید در انجام وظایف بگونه ای بکوشند که پاسخگوی اعتماد و اطمینانی که از جانب مردم به آنها شده، باشند.

گفتنی است رئیس و هیات رئیسه مجلس پس از دیدار با شش تن از علما و مراجع تقلید و همچنین زیارت حرم حضرت معصومه (س) که همزمان با اذان مغرب صورت گرفت، عصر امروز دوشنبه به تهران بازگشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet