هدر اصلی
1391/08/29 09:47:23
سرویس اقتصادی
ندیمی در واکنش به ندادن وام‌های زیر 10 میلیون تومان به مردم‌مطرح کرد:

بخشنامه های اداری حجت است یا مصاحبه های بهمنی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این پرسش که آیا بانک مرکزی بخشنامه‌ای مبنی بر اختصاص وام با یک ضامن به بانک‌ها کرده و اگر بخشنامه شده است چرا این بخشنامه اجرا نمی‌شود، گفت: اگر بانک مرکزی بخشنامه‌ای نکرده است چرا آقای بهمنی هر روز در این باره مصاحبه می‌کند و می‌گوید با مدیران متخلف برخورد می‌کند.
بخشنامه های اداری حجت است یا مصاحبه های بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این پرسش که آیا بانک مرکزی بخشنامه‌ای مبنی بر اختصاص وام با یک ضامن به بانک‌ها کرده و اگر بخشنامه شده است چرا این بخشنامه اجرا نمی‌شود، گفت: اگر بانک مرکزی بخشنامه‌ای نکرده است چرا آقای بهمنی هر روز در این باره مصاحبه می‌کند و می‌گوید با مدیران متخلف برخورد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/797.jpg بخشنامه,های,اداری,حجت,است,یا,مصاحبه,های,بهمنی Icana

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره برخورد بانک مرکزی با مدیران بانک‌ها به علت تخصیص ندادن وام زیر 10 میلیون با یک ضامن، گفت: در بحث برخورد بانک مرکزی با مدیرانی که وام زیر 10 میلیون به متقاضیان نمی‌دهند دو سئوال مطرح است که آقای بهمنی باید پاسخگوی آن‌ها باشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افرود: سئوال نخست این است که آیا بانک مرکزی بخشنامه‌ای مبنی بر اختصاص وام با یک ضامن به بانک‌ها کرده و اگر بخشنامه شده است چرا این بخشنامه اجرا نمی‌شود؟

وی ادامه داد: سئوال دوم این است که اگر بانک مرکزی بخشنامه‌ای نکرده است چرا آقای بهمنی هر روز در این باره مصاحبه می‌کند و می‌گوید با مدیران متخلف برخورد می‌کند؛ آیا این مصاحبه‌ها برای مدیران بانکی حجت اداری است؟

ندیمی تأکید کرد: الزام آوری تخصیص وام‌های زیر 10 میلیون تومان به متقاضیان را باید خود  رئیس کل بانک مرکزی مشخص کند؛ وی ماه گذشته هم چنین صحبتی را کرده بودند که باید با یک ضامن هم به مردم وام بدهید و روز گذشته هم این سخن خود را تکرار کرد.

وی با بیان اینکه ضامن بهانه‌ای برای پرداخت نکردن وام از سوی بانک‌ها است، افزود: در پرداخت تسهیلات بزرگتر هم با این بهانه که نظارت بسیار سنگین است این وام‌ها را پرداخت نمی‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: به هر حال بانک‌ها یا نمی‌خواهند تسهیلات بدهند یا به هرکس نمی‌دهند و یا در هر زمان که بخواهند  تسهیلات می‌دهند که باید به این سئوالات پاسخ داده شود.

این در حالی است که محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی بار دیگر اعلام کرد که با مدیران بانک‌هایی که وام زیر 10 میلیون تومان به متقاضیان اختصاص نمی‌دهند برخورد می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet