هدر اصلی
1391/08/29 11:53:19
سرویس فرهنگی
حسینی مطرح کرد:

اولویت وزارت ارشاد، بزرگداشت مفاخر فرهنگ و هنر کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت تخصیص اعتبارات برای برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در کشور گفت: هم اکنون اولویت وزارت ارشاد، اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده در حوزه شعر و ادب و برگزاری بزرگداشت مشاهیر و مفاخر فرهنگ و هنر کشور است.
اولویت وزارت ارشاد، بزرگداشت مفاخر فرهنگ و هنر کشور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت تخصیص اعتبارات برای برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در کشور گفت: هم اکنون اولویت وزارت ارشاد، اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده در حوزه شعر و ادب و برگزاری بزرگداشت مشاهیر و مفاخر فرهنگ و هنر کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/25849.jpg اولویت,وزارت,ارشاد،,بزرگداشت,مفاخر,فرهنگ,و,هنر,کشور Icana

سیدمحمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این سوال که با وجود کاهش بودجه فرهنگی در کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام چه اموری را در اولویت قرار داده است، گفت: بودجه فرهنگی کاهش نیافته، بلکه در تخصیص اعتبارات، محدودیت قائل شده‌ایم، چراکه باید صرفه جویی کنیم تا بتوانیم به خوبی وظایف خود را انجام دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اولویت‌های این وزارتخانه در تخصیص اعتباربیشتر، افزود: الویت‌های ما در یک حوزه خاص خلاصه نمی‌شود، چراکه در حوزه‌های مختلف از جمله سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، کتاب و....کارهای اساسی داریم که باید در اولویت قرار دهیم.

 جشنواره‌های فرهنگی، هنری، ویترین فعالیت هنرمندان

حسینی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌ها از جمله اموری است که همه از وزارت ارشاد انتظار دارند و برگزاری جشنواره‌ها از سوی این وزارتخانه اجتناب ناپذیر است،زیراجشنواره‌ها ویترین فعالیت‌های هنرمندان در طول یک سال است و سطح  پیشرفت فرهنگی و هنری در کشور و نقاط ضعف در هر رشته را نشان می‌دهدّ، به همین دلیل تلاش می‌کنیم که در برگزاری جشنواره‌ها، وقفه ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه جشنواره پروین اعتصامی قرار بود که برگزار نشود، یادآورشد: دوستان تصمیم گرفته بودند که امسال جشنواره پروین اعتصامی برگزار نشود، ولی در پی واکنش‌ها و انتظاراتی که در این مورد از وزارت ارشاد وجود داشت و اهمیت این جشنواره در بیان  نقش زنان در سینمای کشور، تصمیم گرفتیم که موانع را برطرف کرده و این جشنواره را برگزار کنیم.

حسینی تصریح کرد: هم اکنون اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده در حوزه شعر و ادب و برگزاری بزرگداشت مشاهیر و مفاخر فرهنگ و هنر کشور است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet