هدر موبایل
1391/08/29 11:06:15
سرویس اجتماعی
صابری: آموزش و پرورش سرانه مدارس را پرداخت کند

جیب‌والدین؛صندوق تامین کسر بودجه‌مدارس

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با انتقاد از وزارت آموزش وپرورش مبنی بر پرداخت نکردن سرانه مدارس، گفت: اقدام برخی مدارس در اخذ شهریه از والدین به بهانه برگزاری کلاس‌های فوق برنامه غیرقانونی است.
جیب‌والدین؛صندوق تامین کسر بودجه‌مدارس عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با انتقاد از وزارت آموزش وپرورش مبنی بر پرداخت نکردن سرانه مدارس، گفت: اقدام برخی مدارس در اخذ شهریه از والدین به بهانه برگزاری کلاس‌های فوق برنامه غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/4527.jpg جیب‌والدین؛صندوق,تامین,کسر,بودجه‌مدارس Icana

رضا صابری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ در مورد اخذ شهریه اجباری برخی مدارس از والدین به بهانه برگزاری کلاس‌های فوق برنامه، افزود: به طور حتم باید از فعالیت‌های غیرقانونی مدارس جلوگیری کرد، زیرا این‌گونه تخلفات آسیبی جدی به دانش‌آموزان و والدین آنها وارد می‌کند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این شرایط سخت اقتصادی، اخذ مبلغی حدود 300 الی 400 هزار تومان از والدین، کاری دور از انصاف بوده و به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، پرداخت نکردن سرانه مدارس از سوی وزارت آموزش وپرورش را از علت‌های اصلی شهریه اجباری برای برگزاری کلاس‌های فوق برنامه، خواند ومتذکر شد: واقعیت این است که امسال آموزش وپرورش هزینه سرانه مدارس را پرداخت نکرده و این امر باعث شده، بسیاری از مسئولان مدارس در تامین مخارج خود با مشکل روبرو شوند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش وپرورش باید به سرعت بودجه موردنیاز مدارس را تامین کند، تصریح کرد: مدارس با نبود سرانه، چگونه باید هزینه‌های خود را تامین کنند.

صابری، با تاکید بر اینکه مدارس کشور نباید برای جبران کمبود بودجه خود، خانواده‌ها را تحت فشار قرار دهند، افزود: این وظیفه وزارت آموزش وپرورش است که با تزریق اعتبار، مدارس را از وضعیت بحران‌زده اقتصادی نجات دهد تا این موضوع زمینه تخلف مدیران را فراهم نکند.

نماینده مردم آزادشهر ورامیان در مجلس نهم، با یادآوری جلسه روز گشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تاکید کرد: در نشست دیروز کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، موضوع نبود سرانه و کمبود بودجه در مدارس، به معاون پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش تذکر داده شد، که وی اعلام کرد قرار است این سرانه‌ها پرداخت شود.

وی، درباره وعده معاون پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش مبنی بر پرداخت سرانه در مدارس، ادامه داد: بدیهی است که از تصمیم تا اجرا فاصله‌ای طولانی در پیش است، ما هم منتظر هستیم ببینم این دستورالعمل قرار است چه زمانی ابلاغ و اجرایی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر حضور وزیر آموزش وپرورش در جلسه کمیسیون، گفت: وزیر آموزش وپرورش باید به این‌گونه موارد پاسخ دهد تا بیش از این هزینه‌های گزاف دامن‌گیر والدین دانش‌‌آموزان نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet