پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/26 10:46:00
سرویس صحن

انتقاد خباز از تاخیر کمیسیون‌ها در بررسی سوالاتش از وزرای نفت و بهداشت

"محمد رضا خباز" در قالب یک تذکر آیین‌نامه‌ای از تاخیر در بررسی سوالاتش از وزرای نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کمیسیون‌های انرژی و بهداشت و درمان انتقاد کرد.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 193 آیین‌نامه داخلی خطاب به هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های انرژی و بهداشت و درمان گفت: اگر نماینده‌ای سوالی از وزیر داشت، حداکثر ظرف یک هفته کمیسیون مربوطه باید او را برای طرح سوالش به جلسه کمیسیون دعوت کند.

وی خطاب به رییس مجلس اظهار داشت: در تاریخ 18/8/87، بیش از یک ماه پیش سوالی از وزیر نفت کردم. نامه حضرتعالی به کمیسیون انرژی رفت و در تاریخ 29/8/87 نیز سوالی از وزیر بهداشت و درمان کردم مجدداً نامه حضرتعالی به کمیسیون بهداشت و درمان رفت و بیش از یک ماه است که از ما دعوت نکردند که در کمیسیون حضور پیدا کرده و با وزیر روبرو شویم.

خباز تصریح کرد: برخی از این سوال‌ها بسیار فوری است و با توجه به نزدیکی فصل زمستان در خصوص مسائل گاز است و با جان مردم در ارتباط است.

وی افزود: از کمیسیون ها می‌خواهم که دقت بیشتری بگذارند زیرا اهمیت جان مردم که نمی‌شود با کمبود وقت جبران شود.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: از کمیسیون‌ها می‌خواهیم که فعال‌تر برخورد کنند البته اگر تعداد سوال‌ها زیاد باشد همین مشکل را ایجاد می‌کند.

وی گفت: از کمیسیون‌ها خواسته ایم که وقت خاصی را جهت بررسی سوالات غیر از دو  جلسه‌ای که دارند گذاشته که هم به کارشان لطمه نخورد و هم سوالات را با سرعت بیشتری بررسی نمایند.

رئیس مجلس ادامه داد: همه کمیسیون‌ها دو جلسه برای بررسی طرح‌ها و لوایح دارند. از آنها خواسته‌ایم یک جلسه فوق العاده براساس وقت خودشان در روز یکشنبه یا سه شنبه یا دوشنبه بعدازظهر قرار دهند که بتوانند به این سوالات بیشتر رسیدگی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet