خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/09/26 11:47:00
سرویس کمیسیون ها

مجلس کلیات لایحه الزام دولت به درمان مبتلایان به مصرف مواد مخدر را تصویب کرد

نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه به بررسی لایحه الزام دولت به درمان مبتلایان به مصرف مواد مخدر پرداخته و کلیات آن را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کلیات لایحه الزام دولت به درمان مبتلایان به مصرف مواد مخدر با 130 رای موافق، 28 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

در صورت تصویب نهایی این لایحه، سوء مصرف مواد مخدر و داروهای روانگردان جرم است و لیکن مبتلایان به سوء مصرف که برای درمان سوء مصرف خود اقدام می نمایند مادامی که مطابق برنامه های وزارت بهداشت و رفاه تحت درمان قرار دارند از تعقیب کیفری معاف می باشند.

همچنین از تاریخ تصویب این قانون کلیه وظایف و مسئولیت های پیشگیری درمان و کاهش آسیب ناشی از مصرف مواد مخدر و داروهای روانگردان به وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رفاه و تامین اجتماعی محول می شود.

تشکیلات لازم برای انجام وظایف و مسئولیت های مذکور با پیشنهاد وزارتخانه های بهداشت و رفاه به تصویب سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواهد رسید.

در صورت تصویب نهایی ماده دیگری از این لایحه، کارمندان مبتلا به سوء مصرف که طبق برنامه های وزارتخانه های بهداشت و رفاه تحت درمان بوده و از نظر بیماری ادامه کار آنان به تشخیص مراجع مذکور بلامانع باشد در صورتی که پرونده آنان در مرجع قضایی و یا هیات های رسیدگی به تخلفات اداری مطرح باشد تصمیم گیری در مورد وضعیت استخدامی آنان به مدت یک سال به تعویق خواهد افتاد و در مدت مذکور به کار اداری ادامه خواهند داد. در صورت موفقیت درمان و همکاری بیمار، مرجع رسیدگی کننده حسب مورد قرار موقوفی تعقیب صادر یا نسبت به بایگانی نمودن پرونده اقدام می نماید و چنانچه به حکم مرجع قضایی و یا هیات رسیدگی به تخلفات اداری از کار برکنار و یکسال بصورت آزمایشی اعاده به خدمت می گردند در صورت موفقیت درمان در این مدت احکام صادره قبلی منتفی تلقی می شود.

همچنین نمایندگان در این جلسه لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه را مورد رسیدگی قرار دادند اما ادامه این بررسی به جلسه بعد موکول شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet